Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yasal Takibe Takılanlara Kredi Verenler

Yasal takibe takılanlara kredi verenler vardır, fakat bu zor ve uzun bir süreçtir. Yasal takibe düşmüş olan bireyler düzensiz ödeme sonucu negatif duruma düşerler. Bundan kurtulmak için bir takım düzenli ödeme uygulamalarına başvurabilirler. Borçlarını kapayarak yasal takipteki durumlarını azda olsa düzeltebilirler. Borçların bitmesi durumunda yasal takibin olumsuz etkileri azalacaktır. Yine yasal takibe düşmüş kişiler kredi başvurularında taşınmazlarını ipotek ettirebilirler. Bir başka seçenekte sabit geliri bulunan bir devlet memurunu kredilerine kefil etmeleri halinde kredilerinin onaylanma imkanı doğabilir.

YASAL TAKİPTEKİLERE KREDİ VEREN BANKALAR

Bazı bankalar tüketicilerin yasal takipte olmalarına rağmen onlara belirli bir oranda ve vadede kredi kullandırmaktadır. Fakat bu tip kredilerin vade süresi oldukça az olmakla birlikte faiz oranı oldukça yüksektir.

Yasal takibe düşmüş müşterilere belirli şartları sağlamaları halinde kredi kullandıran bankaların başında Finansbank, Denizbank, Ziraat Bankası ve Ingbank gelmektedir.

Yasal takipte olan tüketicilere sunulan krediler genel olarak 5.000TL ile 30.000TLarasındaki rakamlar için 12 ay ile 60 ay arası vadeli ve %1,29’dan %1,49’a varan oldukça yüksek faiz oranlarında hazırlanmaktadır.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 10 Mayıs 2015 - 2:59:21

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. soner dedi ki:

    Ameliyat için çok acil para lazım nasıl yardımcı olursunuz?

  2. Tufantasci dedi ki:

    Aylık gelirim 10000 TL sabit işim var.

  3. elanur dedi ki:

    Merhaba ben yasal takipte değilim şu anda ama borcumu kapatalı henüz 1 ay oldu. 15 000 TL ye ihtiyacım var ve senet karşılığı veriliyorsa faydalanmak isterim.

Yukarı Çık