Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yapıkredi Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yapıkredi kredi notu öğrenme sorgulama nedir? Kredi notu artık herkesin de bildiği gibi, bankalardan kredi çekmek için gerekli olan puan durumudur. Bu puanlama, Merkez Bankası tarafından yapılmaktadır. Bankalardan sisteme TC kimlik numaranız ile girildiğinde, ortak olan bu sistemden kredi notunuz gözükür. Kredi puanlaması 0 ila 1900 arasında hesaplanmaktadır. 1000 puanın ve altında kalan bölge riskli bölgedir. Bu bölge içerisinde yer alıyorsanız, maalesef ki bankalar kredinizi onaylamayacaktır. 1400 ve üzerinde kredi notuna sahip olan kişiler, mevcutta bir iş yerinde en az altı aydır sigortalı olarak çalışıyorlar ise, bankalardan kredi almakta zorlanmayacaklardır.

yapı kredi internet bankacılığı

yapı kredi internet bankacılığı

Yapıkredi kredi notu öğrenme sorgulama işlemleri ise, bankanın müşterilerine özel sunduğu bir sistem sayesinde artık çok kolay. Önceleri kredi notunuzu sadece bankalardan kredi başvurusu yaptığınızda öğrenebiliyordunuz. Fakat, banka düşük not sebebi ile kredinizi onaylamazsa, bu red cevabından dolayı da kredi notunuzda düşme yaşanıyordu. Sonrasında, bazı özel firmalara, kredi notu öğrenme sisteme imkanı verildi. Başlarda ücretsiz olan bu sistem, son dönemlerde ücretli olduğu için, kredi notunu öğrenmek isteyenler tarafından tepki almaya başladı. Bu yüzden, bankalar müşterilerine özel bu hizmeti de sunmaya karar verdiler. Yapıkredi kredi notu sorgulama sistemi de bankanın müşterilerine sunduğu özel imkanlardan sadece bir tanesi. Yapıkredi müşterisi iseniz, bankanın resmi internet sayfasından bireysel müşteri bilgileriniz ile giriş yaparak finansal durumunuzu inceleyebilirsiniz.

Bireysel kredi notu öğrenme işlemi bireysel müşteriler için çok önemli bir gerekçe olmasa bile, şirket sahipleri tarafından oldukça büyük önem taşımaktadır. Sadece kredi alımlarında değil, çek güvenliği, ihalelere girebilme konularında, finansal açıdan güvenilirlik önemli. Şirketlerin kredi notları ise, ödemelerinde ne kadar güvenilir oldukları konusunda önemli ip uçları verir. Bu yüzden bireysel müşterilerden çok, şirketlerin bu konuda destek almaları oldukça önemlidir. Yapıkredi’nin bireysel ve özellikle de şirket sahipleri için sunduğu finansal değerlendirmeler için finans uzmanları, size her konuda destek olacaklardır. Bu hizmetlerden yararlanabilmek için, vakit kaybetmeden Yapıkredi müşterisi olmayı düşünebilirsiniz.

Kategori: Yapıkredi Bankası, Yapıkredi Bankası Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 9 Ekim 2015 - 12:42:19

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. mehmet dedi ki:

    mrb ben yapı kredi bankasında bir yıl önce kredi kulanmıştım şu an 10000 tl borcum var geçıkmede yok puğanımda 1 ay önce 1395.di şimdi bana kredi lazım alabilecekmiyim acaba saygılar

    • Kredi Puanı dedi ki:

      Kredi puanınız Az Riskli grupta, o yüzden çok yüksek meblağ istemediğiniz sürece muhtemelen sorun olmayacaktır.

Yukarı Çık