Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yanlış Hesaba Gönderilen Para Nasıl Geri Alınır

Son yıllarda bankacılık sektörü iyiden iyiye gelişti. Öyle ki; sadece banka şubelerinden değil, internet ve telefon şubelerinden de hizmet alabiliyoruz. Üstelik internet şubesinde 7/24 işlem yapma olanağı sağlanıyor. Para transferlerinden, fatura ödemeye,hesap ekstresi kontrolünden daha birçok işlemi oturduğumuz yerden yapabiliyoruz. Özellikle para transferleri zamanı olmayanları için bulunmaz bir nimet oldu.

Ancak, bazen dalgınlıktan mıdır nedendir bilinmez yanlış hesaba para gönderilebiliyor. Peki, böyle bir durumda yanlış hesaba gönderilen para nasıl geri alınır?

Eğer yanlış bir hesaba para transferi yaptıysanız ilk olarak yapmanız gereken bankanız ile irtibata geçmektir. Banka yetkilisine durumu izah etmeniz ve durumun düzeltilmesi için yardım istemeniz gerekmektedir. Eğer bu olay banka şubesinde olmuşsa ve işleminizi yapan görevlinin hatası ise para transferi yapılan kişinin hesabına anında bloke koyulmaktadır.

Fakat, durum böyle değilse, ve siz internet üzerinden bu hatayı yaptıysanız o zaman yapacak bir şey yoktur. Eğer paranız yanlış kişinin hesabına gittiyse karşı tarafın rızası olmadan hesabından para çekme işlemi yapılamaz. Yani şöyle ki; yanlışlıkla para gönderdiğiniz kişi ile görüşüp rızasını alarak paranızı geri alabilirsiniz. Aksi halde geri almanın başka yolu yoktur.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 20 Kasım 2015 - 11:31:23

Benzer Konular

Yukarı Çık