Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Visa Mı MasterCard Mı?

Visa ve MasterCard dünyanın en büyük iki kredi kartı şirketidir. Visa ve MasterCard nedir, aralarında ki farklar neler ve Visa mı MasterCard mı daha avantajlı, hangisi kullanmanızın bize getirileri olur makalemizde size teker teker açıklayacağız.

Visa; 2004 yılında oluşturulmuştur. Türkiye dışında birçok ülkede banka kartlarında kredi kartlarında Visa kullanılmaktadır. MasterCard ise 1966 yılında Amerika kökenli olarak kurulmuştur. Visa gibi MasterCard da ödeme sistemi sağlamaktadır.

visa mastercard

visa mastercard

Temel de aynı gibi görünen bu iki sistemden ve karttan gözler görülür fark gerçekten yok denecek kadar azdır. Kullanıcılar MasterCard ya da Visa kullanmak istiyorum veya istemiyorum demiyorlar. Dünyanın her yerinde hem Visa hem de MasterCard ile rahatlıkla sıkıntı yaşamadan alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca çalıştığınız banka hangisi ile anlaşmalı ise sizde otomatik olarak o şirketi seçmiş oluyorsunuz.

Aslında aralarında ki tek fark Visa kart numaralarının 4 ile başlaması MasterCard ise 5 ile başlamasıdır. Hizmet ve kalite neredeyse aynıdır. Bu sebeple Visa mı MasterCard mı şeklinde düşünmenize gerek yoktur.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 24 Kasım 2015 - 11:44:18

Benzer Konular

Yukarı Çık