Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Vakıf Katılım Akreditif

Kurumsal anlamda ve bireysel işlemlerde her türlü desteği sağlayan Vakıf Katılım özellikle özel sektörün büyümesi için elinden geleni yapmaktadır. Türkiye’nin daha güçlü bir ekonomiye sahip olabilmesi için çalışmalarına devam eden Vakıf Katılım, finansman desteklerinde katılım bankasının gerekliliklerini uygulamaktadır.

Vakıf katılım akreditif hizmetleri ise geniş hizmet parçasının sadece bir kısmıdır. Bilindiği üzere akreditif sürecinde, alıcının yani amirin talimatı doğrultusunda hareket eden bir banka, amir banka olarak kabul edilir. Daha sonraki aşamada belirli bir tutar oluşuncaya kadar akreditife talep edilen belgeler karşılığında bir işlem yapılır. Bu işlemde belirtilen sürede satıcıya ödeme yapacağını yazılı olarak taahhüt edilmesi sağlanır. Bu akreditif işlemleri Vakıf Katılım sayesinde yapılabilmektedir.

vakıf katılım akreditif

vakıf katılım akreditif

Diğer bir yandan dış ticarette bulunan taraflar, farklı ülkelerde farklı kambiyo rejimlerine sahip olabilir. Bu durum, bazen karşılıklı bir güven sorunu ve risk durumu oluşturabilir. Satıcı sattığı malın bedelini tahsil etmek istediği için birtakım sorunlar ortaya çıkabilir. Diğer yandan alıcı ise sözleşmede saptanan malları zamanında almak amacındadır. Bu sorunların çözülmesi akreditif sayesinde gerçekleşir.

Kategori: Vakıfbank
Yazar: Tarih: 29 Mart 2016 - 8:35:08

Benzer Konular

Yukarı Çık