Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Türk Telekom Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunun önemini artık herkes bilmekte. Yada karşımıza artık sık çıktığı için önemsemek zorundayız. Her yerde artık kredi notumuz bir  istenir bir sorulur oldu. Bankalarda, senetli alışverişlerimizde hatta son zamanlar da kiralamak istediğimiz evde. Bu yüzden insanlar da kredi notunu merak etmeye başladı. Acaba benim kredi notum yüksek mi? Ev,araba, ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunursam kredi notumdan dolayı onaylanır mı? gibi  sorular insanlar de merak oluşturmaya başladı. Ne denli önemli olduğunu biliyoruz ya. Bunun için kredi notunu öğrenmek isteyen bir çok insan var. Ama öğrenmesi ücretli. Niye ücretli olduğunu da pek anlamıyorum. Bırakın herkes ücretsiz bir şekilde kredi notunu öğrensin. Olur mu illa milletten para kazanacaklar. Neyse, ne yapalım yapacak bir şey yok. Kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız Türk Telekom üzerinden öğrenebilirsiniz.

türk telekom

türk telekom

Türk Telekom şu sıralar kendini başka kurumlarla birleştirdikten sonra çok hızlı yeni atılımlara başladı. Bu sistem de yeniliklerinden biri. Türk Telekom hattınızdan, eskiden Avea olan ama şimdi Türk Telekom yazdığı için söylüyorum, adınızı, yaşınızı boşluk bırakarak 1122 ye sms olarak göndermeniz yeterli. Size en kısa zaman da sms olarak kredi notunuz gönderilecektir. Gönderdiğiniz hat üzerinden 9 TL ücretlendirilmektedir. Böylece kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

AVEA İle Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

  • Gönderilen kredi notunuz 0-500 arasında gelirse, riskli grup, yani kredi başvurunuz veya kredi kartı başvurunuz büyük ihmalle onaylanmaz.
  • 500-800 arasında ki gruplar da risklidir ama, bir ihmalle verilebilir.
  • 800-1100 arasında olan gruplar ise az risklidir. Yani banka insiyatifini kullanıp, kredi başvurusunu veya kredi kartı başvurusunu onaylayabilir.
  • 1100-1400 arasında olan gruplar normal gruplardır. Bu kişilere kredi ve kredi kartı rahatlıkla onaylanır.
  • 1400 ve üzeri olan gruplar için ise; Allah ne verdiğiyse çekebilirler.

Kredi notu sayıları işte bu şekilde Merkez Bankası tarafından belirlenmektedir. Tabi asıl bu kredi notlarını oluşturanların biz olduğunu unutmamak gerekir. Bankacılık işlemleriniz de her ödemelerinizi zamanın da yapıyorsanız, yüksek olması olası. Ama ödemiyorsanız düşük olması da sizde hayal kırıklığı yaratmasın.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 29 Mart 2016 - 9:05:18

Benzer Konular

Yukarı Çık