Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Türk Eximbank Kredileri

İthalat ve ihracatla uğraşan bir çok işletme mali sıkıntı çekebilir. Özellikle üretim aşaması sırasında yüksek  giderleri olacağından, nakit para ihtiyaçları doğabilir. Beklenmedik bir gelişme bile üretimi aksatabilir. Bunun için bankalardan kredi çekmek  zorunda kalabilirler. Ya da işletmeye ait senet, çek gibi ödemelerini zamanında yapmak zorunluluğundan nakit ihtiyaçları olabilir. Ya da bir önceki yıla göre ihracatlarını fazlalaştırmak isteyebilirler. Bütün bu nedenler sonucunda sizi anlayan, bu konuda tecrübeli, size güven sağlayan bir banka ile çalışmak isteyebilirsiniz. Bu konuda araştırmalar, cazip kampanyalar dahilinde olması sizin yararınıza olacaktır. Ben sizin için araştırmak yaptım. Türk Eximbank: Diğer adı Türkiye İhracat Kredi bankasıdır. Özellikle ülkemizde ihracat ve ithalatla uğraşan kurumlara kredi kampanyaları düzenlenmektedir.

eximbank

Kısa vadeli ihracat kredisi: Özellikle işletmelerin ihracata hazırlık döneminde, finansman giderlerini karşılamak için sunduğu bir kredidir. Kısa vadeli ihracat kredisinde; Reeskont kredisi,sevk öncesi ihracat kredisi, dış ihracat şirketler kredisi, Kobi ihracata hazırlar kredisi, sevk sonrası ihracat kredisi, ihracata dönük üretim finansman kredisi gibi bir çok kredi seçenekleri vardır.

Orta vadeli, uzun vadeli kredileri ise; ihracata yönelik işletme sermayesi kredisi, ihracata yönelik yatırım kredisi, marka kredisi, Avrupa yatırım bankası kredisi, yurt dışı yatırım mağazalar kredisi, özellikli ihracat kredisi, gemi inşa ve ihracatı finansman programı gibi.

Eximbank işletmeler için bu kadar geniş bir kredi yelpazesi sunmaktadır. Hem ülkemizdeki bir çok ihracat ve ithalat firmasını destekleyerek, ülkemizin de gelişmesine yardımcı olmaktadır. En büyük hedefi budur zaten. İhracat öncesi verdiği krediler sayesinde, işletmelerin sıkıntı çekmeden üretimlerini yapmalarında yardımcı olmaktadır. İnternet bankacılığı sayesinde, başvurularla ilgili bütün formlarına ulaşabilir, bilgisayarınızdan tüm ayrıntılarıyla görebilirsiniz.

Yurt dışında da bir çok şubesi sayesinde, ulaşabilir, yurt dışındaki bir yatırımınız için size en uygun kredilerden yararlanabilirsiniz. Örneğin, bir Türk markasını yurt dışında tanıtmak istiyorsunuz, marka kredisi altında 2 yıl ödemesiz  10 yıl vade ile kredi desteği sağlamaktadır.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 25 Mart 2016 - 8:50:22

Benzer Konular

Yukarı Çık