Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Tüketici Hakem Heyetine Başvurmak Kredi Notunu Düşürür Mü?

Kredi notumuzun düşme ihtimali hepimizi korkutan etmenler arasındadır. Çünkü kredi notumuz düşer ise bankalar bizimle çalışmayı durduracaktır. Bankadan kredi çekemeyecek ve kredi kartı alamayacak duruma düşebilirsiniz.

Bu sebeple ne olursa kredi notum etkilenir, tüketici hakem heyetine başvurmak kredi notunu düşür mü gibi sıralı birçok soru aklımızda yer ediyor. Hatta rahat adım atmamızı etkiliyor. Daha fazla sizi bu sorular ile uğraştırmayalım ve size hangi nedenlerle kredi notunuz düşür yaşar anlatalım.

Kullandığınız kredi kartının borçlarını ödemez iseniz, kredi çeker ve ödeme tablosuna uymazsanız, faturalarınızı yatırmazsanız, dosyanız takibe düşer adınız kara listede yer alır ise kredi notunuz düşer. Bunun dışında tüketici hakem heyetine başvurmak kredi notunu düşürür mü sorusuna hayır cevabı verilebilir. Hatta bankaya dava açmanız bile kredi notunuzu olumlu ya da olumsuz şekilde etkilemez.

Kredi notunuzu direk etkileyen durumları sıraladık sizde dikkat edin ve kredi notunuzun düşmesine izin vererek bankalar ile çalışmayı durdurmamaya özen gösterin.

Kategori: Kredi Kullanma, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 30 Kasım 2015 - 6:27:05

Benzer Konular

Yukarı Çık