Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Toplam Kredi Limiti Öğrenme

Toplam kredi limiti, kredi notunun oluşmasında çok önemli bir yere sahiptir. Tabi ki kredi notunun oluşmasında tek etken değildir ancak bu süreçte önemli bir paya sahip olan bir unsurdur. Her kurumun ve bireyin bir toplam kredi limiti vardır. Bu limit aşıldığında herhangi bir uyarı veya yasaklı durum söz konusu olmaz ancak kredi notunun etkilenmesi mümkün olabilir. Kredi limitinin aşılması kredi borçlanmalarının da fazla olduğu anlamına gelmektedir.

Kredi borçlarının fazla olması da kredi borçlarının ödemelerini aksatabilir. Böyle olduğu zaman da kredi notunda önemli bir düşme meydana gelebilir. Kredi notunun düşmesi de ilerleyen dönemlerde bankalardan kredi alacak kişilerin başvurularının olumsuz sonuçlanması anlamına gelir.

toplam kredi limiti

toplam kredi limiti

Toplam kredi limitinin öğrenilmesi için Findeks kullanılabilir. Findeks kredi notu bilgilerinin yanı sıra bu konu ile ilgili pek çok hizmeti de sunmaktadır. Toplam kredi limiti, yıllık kredi borçları ve diğer kredi puanları hakkındaki bütün bilgileri Findeks üzerinden öğrenebilirsiniz. Findeks işlemlerinde ek paketlerden de bilgi ve yardım alabilirsiniz.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 5 Nisan 2016 - 8:30:27

Benzer Konular

Yukarı Çık