Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Toki Kredisi Veren Bankalar

TOKİ kredisi alarak siz de TOKİ tarafından yapılan konutlardan birere ev sahibi olabilirsiniz. Devletin hemen hemen her ilde yer alan TOKİ destek kredileri sayesinde siz de hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz. Bankaların genel olarak verdiği mortgage kredileri de TOKİ evleri için kullanılabilmektedir. TOKİ evlerinde konut sahibi olabilmek için kira öder gibi kredi alma imkanları bulunmaktadır. Bankalardan alınan peşin kredilerin TOKİ’ye verilmesinin ardından hemen istediğiniz evi alma hakkınız bulunmaktadır. Alınan bu kredilerinizi de vadeler üzerinden bankaya geri ödeyebilirsiniz.

TOKİ kredisi veren bankalar sayesinde kredilerinizi çok daha avantajlı bir şekilde alabilirsiniz. Çünkü bu bankalardan TOKİ amaçlı alınan krediler sayesinde siz de istediğiniz zaman kredi alabilir ve uygun ödeme koşullarına sahip olan krediler ile hayalinizdeki eve oturabilirsiniz. TOKİ kredisi veren bankalardan kredi alabilmek için ilk olarak kredilerin genel yapısına bakmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra bir TOKİ evine giriş hakkınızın olması da bu aşamada önemlidir. Belgeler, bankalara verilmektedir. Diğer bir aşamada da hayalindeki evde yer almak isteyen kişilerin bütçelerini kontrol etmesi gerekmektedir.

Bütçelerini iyi bir şekilde ayarlayan kişilerin kredi ödemeleri çok daha basit olmaktadır.

toki kredisi veren bankalar

toki kredisi veren bankalar

TOKİ için özel olarak kredi veren bankalar ise şunlardır;

Vakıfbank TOKİ Kredisi

Vakıfbank, Emlak Dairesi ve TOKİ ile anlaşma sağlayarak, ev almak isteyen kişilere kredi vermektedir. Bu kişiler, 250 bin TL’ye kadar kredi alabilmekte ve kredilerini 1,30’luk faiz oranları ile 120 aylık vadeler üzerinden geri ödeyebilmektedir. Vakıfbank TOKİ kredisi alabilmek için kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notu düşük olan kişilerin bankalara vereceği teminatlar kabul edilmemektedir. Bu nedenle bu krediye başvuru yapan kişilerin bütçelerini ve kredi notlarını önceden bilmesi gerekmektedir.

Ziraat Bankası TOKİ Kredisi

Ziraat Bankası tarafından verilen TOKİ kredileri sayesinde artık herkes ev sahibi olabilmektedir. 100 bin TL’lik kredi imkanlarının yanı sıra 120 aylık vadeler ile de kredi alınabilmektedir. Uygun faiz oranlarının olduğu kredilerden alabilmek için hemen bir Ziraat Bankası şubesine başvuruda bulunmanız yeterlidir. Teminatla birlikte gelir belgesi şartı bu kredide aranmaktadır. Ödeme imkanları da oldukça çeşitlidir.

Kategori: Vakıfbank, Ziraat Bank Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 14 Mayıs 2016 - 9:12:33

Benzer Konular

Yukarı Çık