Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

TOKİ Kalan Borç Öğrenme

Emlak Dairesi ve TOKİ, Türkiye’nin her noktasında yeni konutlar yaparak herkese ev sahibi yapma fırsatı sunmaktadır. Bu kurumun yaptırdığı evlerden almak isteyen kişiler yoğunluk olduğu zaman bazen kura ile konut alabilmektedir. TOKİ tarafından konut alabilmeye uygun bulunan kişiler de bankalardan TOKİ için özel konut kredisi alabilmektedir. Özel Konut kredisi sayesinde TOKİ için nakit yaratma fırsatına da sahip olunur. Bankaların mortgage ve diğer konut kredilerinden özellik olarak ayrılan TOKİ kredileri, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından verilmektedir. Bu kredilerin özellikleri arasında 120 aylık vadeler dikkat çekmektedir. Vadelerin yanı sıra, ödeme şekilleri de kredi içerisinde son derece uygun olarak kabul edilmektedir. TOKİ üzerinden konut kredisi almak isteyen kişilerin kredi notunun yeterli seviyede olması ve diğer teminat belgelerinin yanında gelir belgesinin de kabul edilebilir seviyelerde olması gerekmektedir.

TOKİ Faizsiz Konut Kredisi

TOKİ kalan borç öğrenme işlemleri sayesinde hızlı bir şekilde siz de kredi borçlarınızı öğrenebilirsiniz. TOKİ’den ev alan kişilerin aynı zamanda sistemde kayıtlı bir sayfası bulunmaktadır. Bu sayfa üzerinden hızlı bir şekilde TOKİ borçlanmaları detaylı olarak görülmektedir. Toki işlemlerinde bulunan ve diğer alanlarda da söz konusu olan ana ekran, e-devlet üzerinden de görülebilir.

toki kredisi veren bankalar

toki kredisi veren bankalar

E-devlet şifresi ile birlikte giriş yapıldığında TOKİ kredilerine olan borçlanmalar görülebilir. Bankalardan kredi alan kişiler de bankalara olan borçlarını banka kredi sayfasından görüntüleyebilir. TOKİ’den kredi alacak olan kişilerin, bütçelerini önceden planlaması tavsiye edilmektedir. Bu planlama sayesinde ilerleyen dönemlerde kredi alma ihtimali çok daha yüksek olabilir. Çünkü TOKİ için bankalardan konut kredisi alacak olan kişilerin, kredi notunun yüksek olması gerekmektedir.

Ucuza TOKİ evi Almak için Kredi Çekebilirsiniz

Bankalar ile hacizlik olan veya diğer işlemlerde sorun yaşayan kişilerin, bankalardan rahat bir şekilde kredi alabilmesi çok mümkün değildir. TOKİ, herkesin çok daha ucuz şekilde ev almasını sağlamaktadır. Türkiye’nin çeşitli noktalarını satın alan ve devlete bağlı olan TOKİ, hızlı bir şekilde hayallerinizdeki evi alabilmenizi sağlar. Bu evlerin çeşitli şekilleri vardır. Yani daireler, tek katlı bahçeli evler olarak da verilebilmektedir. Apartman dairesinde yaşamak istemeyen kişiler bu evleri alternatif olarak seçebilir.

Kategori: Genel, Ziraat Bank Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 17 Mayıs 2016 - 8:20:58

Benzer Konular

Yukarı Çık