Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Tohum Kredisi Veren Bankalar

Çiftçiler ve tarım işletmesi yapan kişiler için bankalardan alınacak olan tohum kredisi çok önemlidir. Her sene devlet tarafından belirlenen tohum miktar ücretlerinin karşılanması için özel bankalardan veya devlet kuruluşlarından çeşitli krediler alınabilmektedir. Tarım Kooperatifleri çiftçilere tohum başta olmak üzere çeşitli tarım dönemlerinde krediler verebilmektedir. 100 bin TL’ye kadar verilebilen bu krediler, özellikle çiftlik ve diğer tarla işleriyle uğraşan kişiler için çok önemlidir.

tohum kredisi veren banka

tohum kredisi veren banka

İş Bankası Tohum Kredisi

İş Bankası çiftçilere özel olarak kredi imkanı sunmaktadır. Aylık olarak 1,35 faiz oranı ile birlikte verilen bu krediler, 48 ay vade ile çiftçilere iletilmektedir.

Ziraat Bankası Tohum Kredisi

Çiftçilere en fazla destek veren bankalardan birisi olan Ziraat Bankası, arazi alım kredisi ve diğer ihtiyaç kredileri ile birlikte çiftçilerin işlerine yarayacak özel krediler sunmaktadır. Tohum kredisi de bunlardan birisidir. 100 bin TL’ye kadar verilebilen bu krediler ile çiftçiler, yeni araziler alabilmekte veya tohum alarak farklı ürün ekimlerine yönelebilmektedir.

Halkbank Tohum Kredisi

Devlet bankası olan Halkbank, tohum kredileri ile 1,35 oranında 100 bin TL’ye kadar kolay ödenebilen krediler sunmaktadır.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 15 Nisan 2016 - 10:00:23

Benzer Konular

Yukarı Çık