Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ticari Kredi Nedir? Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Bir işletmeniz var ve onu geliştirmek mi istiyorsunuz? Büyümek isteyen tüm işletme sahiplerinin kullanabileceği bir kredi türü olan ticari kredi; tüm bankalarda farklı kampanya ve uygun faiz oranları sunuyor. Küçük bir bakkalın ya da büyük bir holdingin sahibi olmanız fark etmez, bir işletme sahibi olmanız; iş yerinizi geliştirmek, büyütmek ya da mevcut borçlarınızı kapatırken ticari kredi kullanmanız için yeterlidir. Yatırımlarınız ve iş fikirleriniz için finansal kaynak olarak tercihinizi bankalardan yana kullanabilirsiniz. İşte bu noktada devreye bu kredi türü giriyor. 3 ay ertelemeli ödeme, en düşük faiz garantisi, ara ödeme seçeneği gibi birçok farklı kampanya seçeneği ile farklı alternatifler sunan bankalara ticari kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ticari Kredi Nasıl Alınır? 

İşletmenizin finansal ihtiyaçları için geniş bir kredi yelpazesi sunan ticari kredilerde başvuru için en temel şart bir işletme sahibi olmanızdır. Kredi türünün adından da anlayacağınız üzere, bu kredi seçeneği ile alacağınız krediyi, işletmeniz için kullanacak olmanız gerekmektedir. Başvuru için şu belgeler ile bankanıza giderek ticari kredi başvurusu yapabilirsiniz;

  • Nüfus kağıdı aslı ve fotokopisi,
  • İşletmenize ait vergi levhası,
  • Bağlı olduğunuz ticaret odasına kayıtlı olduğunu gösteren belge,
  • imza sirküleri

Bu kredi türünden yararlanabilmeniz için, bankanızın sizden istediği bu evrakları eksiksiz olarak iletebiliyor olmanız ve bankanızın belirlediği kriterleri yerine getiriyor olmanız gerekmektedir. İşletmeye ait borçları kapatmak ya da işletmede yeniliğe gitmek, işletmeyi geliştirmek için son yıllarda hemen her işletmenin yöneldiği bir hamle olan ticari kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması için ayrıca; kredi notunuzun yüksek olması, daha önceki kredi ve kredi kartı borçlarınızın düzenli ödenmiş olması da gereklidir. Günümüzde hemen her banka, işletme sahiplerine ticari kredi fırsatları sunuyor. İşte o bankalardan bazıları;

Vakıfbank: Kamu bankalarından biri olan Vakıfbank, işletmesinin finansal ihtiyacı için kredi almak isteyen iş yeri sahiplerine; nakit, gayrinakdi, proje kredileri ve ticari kartlar gibi farklı ihtiyaçlara yönelik farklı seçenekleri bulunuyor. Uygun ödeme seçenekleri ile firmanızın çeşitli ihtiyaçlarını Vakıfbank ticari kredi kampanyası ile karşılayabilirsiniz.

Yapı Kredi: Kullanıma hazır iş yeri kredisi, Franchising kredisi, Nakit destek kredisi, ticari araç alım kredisi, sezonluk malzeme kredisi, ticari taksi plakası kredisi, makine donanım kredisi gibi farklı kredi seçenekleri sunan Yapı Kredi’de ayrıca ticari kartlar da bulunuyor.

Akbank: Taksitli ticari kredi seçeneği ile esnafın yüzünü güldüren bu kredi türü, 6 farklı ödeme seçeneği ile her bütçeye ve ihtiyaca uygun alternatifler sunuyor.

Finansbank: Kısa, orta ve uzun vadeli kredi seçenekleri ile esnafın yüzünü güldüren ticari kredi kampanyaları QNB Finansbank’ta.

Ziraat Bankası: Taksitli ticari kredi seçeneği ile işletmenizin ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. İşletmenizin ihtiyaçlarını ertelemeden, uygun faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile zorlanmadan ödemeyebileceğiniz ticari kredi için Ziraat Bankası şubelerine gelebilirsiniz.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 8 Kasım 2016 - 9:51:05

Benzer Konular

Yukarı Çık