Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Teminat Mektubu Süresi Nasıl Uzatılır?

Teminat mektubu süresi nasıl uzatılır konumuza geçiş yapmadan önce teminat mektubu nedir, çeşitleri nelerdir gibi kısa bir tanıtım yapalım. Tanıtımların ardından gerek konuyu anlamak gerek ise yorumlamak daha kolay olacaktır. Teminat mektubu; en basit hali ile yurt içi ya da yurt dışında olduğu fark etmeksizin bir malın teslimi, işin bitimi, borcun verilen vadede ödenmesi gibi durumlar da işlemlerin yerine getirilmemesi gerçekleşmemesi durumunda belirli bir tutarın ödeme olacak sunulacağını gösteren resmi evrak kredi uygulamasıdır. Tanıtımından da anladığınız üzere teminat mektubu ağırlıkla ticari işlerde kullanılmaktadır.

Teminat Mektubu Çeşitleri

banka teminat mektubu

banka teminat mektubu

Teminat mektubu süresi nasıl uzatılır işlemini belirttiğimiz şekilde yapabilirsiniz.

Fakat siz yine de teminat mektubunda yazan vade sürecinde işleminizi yapmaya ve geciktirmemeye özen gösterin. Dilekçe yazdığınız da karşı taraf ile mutabakat kalmış ve anlaşmanız da oldukça önemlidir. 

Kişi bu durumu kabul de etmeyebilir. Süre dolduktan sonra vereceğiniz dilekçe ve teminat süresi uzatımı talepleri geçersiz sayılacaktır.

Anayasa da kanunlar çerçevesinde teminat mektubu ile ilgili tüm durumlar sıralanmış ve açıklamaları yapılmıştır. Aklınıza takılan sorulara bu şekil de araştırma yaparak ulaşabilirsiniz.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 18 Aralık 2015 - 11:42:29

Benzer Konular

Yukarı Çık