Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Temassız Kart Nerelerde Kullanılır?

Yaşadığımız tüketim çağında vaktimizin büyük bir bölümünü alışveriş merkezlerinde geçiriyoruz. Geçmişte kredi kartları bu kadar yaygın değilken orta ve az kazançlı vatandaş alışveriş merkezlerindeki mağazalardan alışverişi pek tercih etmezdi. Ancak 2015 yılı itibari ile görüyoruz ki avm’ler de ki ünlü mağazaların kasa kuyrukları uzadıkça uzuyor. Hele bir de alışveriş için hafta sonunu tercih ettiyseniz koca bir gününüzü bu mekanlarda harcamak kaçınılmaz.

Bu durumun çok yakından takipçisi olan ticari bankalar müşterilerine çözüm sunmak için temassız kredi kartlarını hayata geçirdiler. Temassız kredi kartları hızlı ve kolay alışveriş imkanları ile kasada geçirdiğiniz süreyi kısaltmayı hedefliyor. Türkiye ‘de henüz çok yaygın kullanılmaya başlamasa da ilerleyen yıllarda geliştirilen teknolojiler ile vazgeçilmez kartlardan olması bekleniyor. Şuan için temassız kartların en büyük özelliği belli bir limitin altına kadar alışveriş yapabilmenizdir.

temassız kart

temassız kart

Bu uygulama ile üye işyerleri sizden şifre ve ya imza talep etmiyorlar. Türkiye’ de önde gelen bankaların çoğundan bu kartları temin etmeniz mümkün.  Temassız işlemlerin ortak özellikleri ise tek seferde yalnızca 35 TL limitli alışverişlerinizde kullanabilmenizdir. Maksimum temassız kartınız ile tek seferde temassız alışveriş limiti 35 TL toplam temassız alışveriş limiti ile 100 TL olarak alışveriş yapabilirsiniz. Bu uygulamada ticari bankaların müşterileri için en büyük amacı alışverişlerde bozuk para sıkıntısını ortadan kaldırmaktır.

Temassız Kart Üye İş Yerleri

Müşterisi olduğunuz bankaya başvurarak edindiğiniz bu kartları ödeme yöntemi  Visa olanları Visa PayWave  logosu gördüğünüz üye iş yerlerinde , ödeme yöntemi Master Card olan bir kredi kartına sahipseniz Mastercard Paypass logolu üye iş yerlerinde temassız alışveriş keyfine sizde varabilirsiniz.

Kategori: Soru - Cevap, Vakıfbank
Yazar: Tarih: 23 Aralık 2015 - 10:02:59

Benzer Konular

Yukarı Çık