Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Tefeci Arıyorum

Tefeciler: faiz karşılığı ödünç para veren kişiler olarak tanımlanmaktadır. Aslında az çok hepimiz tefeciler hakkında bilgi sahibiyiz. Kulaktan dolma çalışmasak bile tefeciler hakkında bir şeyler durmuş ya da okumuşsunuzdur. Tefeciler artık şehir efsanesi halini aldı, bazı filmlerde adam öldüren vuran kıran herkes tefeci olarak adlandırıldı. Biz tüm araştırmaları yaptık ve tefeci nedir, tefeciler nasıl çalışır, tefeci arıyorum diyenler bunlara nereden ulaşırlar uzun uzadıya anlatacağız, yazacağız.

Senetle Borç Para Veren Tefeciler

tefeci

Tefeciler üst metinde de yazdığımız gibi faiz karşılığında para kiralayan kişilerdir. İşin içinde faiz var, bankalarda faiz alıyor tefeciler ile neden çalışmak sakıncalı ki diyenler var. Tefecilerin aldığı faiz bankalar ile aynı değil. Fakat 1 aldıysanız tabi ki 20 ödemeyeceksiniz. Faiz bankalardan biraz yüksek olabiliyor. Birde tefeciler borcunuzu ödemezseniz öldürür saldırır vuru kırar lafları kulaktan kulağa geziyor. Kimse kimseyi tabi ki öldürmüyor öldüremez, canına zarar veremez. Aslında kıyaslama yaparak devam edelim; bankaya borcunuzu ödemediğiniz de size canın sağ olsun demiyorlar, icra gibi işlemlerle parayı almaya çalışıyorlar. Tefecilerde de böyle haklarını arıyorlar yasal yollardan, gayet olağan ve doğal bir durum bu.

Tefecilerin En çok Arandığı İlller; Tefeciler İstanbul Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası ile tefeciler Ankara,İzmir,Antalya,Kocaeli,Konya,Bursa şehirlerinde aranmaktadır.

Tefeciler sizden aldığınız para karşılığında senet imzalamanızı isteyebilirler. Bu da borç aldığınıza dair yazılı bir kanıt olması içindir. İlerde borcunuzu ödemezseniz hakları adli yollardan rahat bir şekilde aramak için senette ihtiyaç duyabilirler. Ayrıca yine aldığınız parayı ödememe ihtimaline karşın sizden ipotek göstermenizi talep edebilirler. Ev, araba, arsa gibi mallarınızı ipotek gösterebilirsiniz. Belki karşınıza kefil talep edecek tefeciler de çıkabilir. Eğer borcunuzu öderseniz ne ipotek gösterdiğiniz mallarınıza zarar gelir ne sizin ne de kefil gösterdiğiniz kişinin canı da sıkılmaz.

Tefecileri Nereden Bulabilirim?

Peki, tefeci ile çalışmaya karar verdiniz ve tefeci arıyorum nasıl ulaşırım diyorsanız. Bunun için en ideal yol internet olacaktır. İnternette tefeciler tarafından kurulmuş onlarca site var. Bu sitelerin iletişim kısmına girerek ulaşabilir ve ihtiyacınız olan parayı alabilirsiniz. Görüşmeler esnasında çalışma şartlarını tam detaylarıyla öğrenebilir ve aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilir, para alıp almayacağınıza bu şekilde karar verebilirsiniz.

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 21 Aralık 2015 - 5:43:07

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Serkan doğan dedi ki:

    Nasıl irtibata geçeriz Kayseri’deyim.

Yukarı Çık