Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Teb Tarımsal Kredi Kampanyası Ve Faiz Oranları

TEB tarıma destek vermek amacıyla tarımsal kredi kampanyalarını sürdürmektedir. TEB tarım kredisi paketlerinin bu kadar öne çıkması ise kredi başvurularında bulunan girişimcilerin kredi notları baz alınmamaktadır. Doğrudan proje değerlendirmesi yapılır ve etkin görünen projelere TEB Kredi desteği sağlar. İyi bir iş fikriyle TEB’ e giden girişimciler istedikleri kredi desteğini elde edebilirler. Tarım sektöründe üretim yapan ve bu yönde faaliyet gösteren kuruluş tarihi 1 yılı geçmemiş işletmelere sağlanan ve kurumsal ihtiyaçlarının giderilmesini amaçlayan TEB Tarımsal Kredi Kampanyası ve Faiz Oranları öğrenmek için yazının devamına bakınız.

Bilgi: Teb Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB Taksitli Ticari Kredi: Yatırım ihtiyaçlarının karşılanması başta olmak üzere girişimcinin bütün ihtiyaçlar için kullanabileceği bir kredidir. Girişimcinin projesinin ihtiyacına göre 50.000 TL tutarına kadar teminat göstermeksizin (işin durumu ve türüne göre banka teminat isteyebilmektedir) 100.000 TL tutarına kadar teminatlı verilir. Eşit taksitler şeklinde her ay girişimcinin işletmesinin nakit akışı esnekliğine uygun bir biçimde geri ödeme planları sunulur. 3-6-9-12 ay geri ödemesi yapılmadan, sonrasında ise taksitli şekilde ödeme yapılması imkânı veren ödeme olanakları bulunmaktadır. 36 aya kadar varan vade seçenekleri bulunur bu kredide.

KGF Teminatlı Tarım Girişimci Kredisi: TEB ve Kredi Garanti Fonu (KGF) işbirliğiyle tarım alanında faaliyet göstermekte olan girişimcilere 250.000 TL tutarına kadar teminatsız şekilde kullandırılabilen tarım kredisidir. Girişimcinin projesinin ihtiyacına göre teminat göstermeksizin 250.000 TL tutarına kadar kullanılabilme imkânı verilir. Eşit taksitler halinde her ay girişimcinin işletmesinin nakit akışına uygun bir biçimde geri ödeme planları sunulur. 3-6-9-12 ay geri ödemesiz, sonrasında ise taksitli şekilde ödeme yapılabilmesi imkânı verir. 60 aya kadar varan vade seçenekleri bulunur bu kredide.

Bilgi: TEB Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Çağrı Merkezi İletişim Numarası

TEB Tarımsal Kredisi ile İşletme tarım kredileri arasında ise şu alt başlıklar bulunur.

  • Hasat Kredisi: Ürünün hasat edilme dönemlerine bağlı 12 aya varan vade seçenekleri, ürüne göre belirlenmiş özel limit, kredi alan girişimcinin nakit akışına göre ara ödemesi olmayan, vade sonucunda ödeme imkânı sunan kredidir.
  • Tarımsal BCH Kredisi: 12 aya varan vade, 1/3 ayda devre faiz tahsilatları, vade sonu gelince anapara ödeme olanağı.
  • Organik TEB Tarım Kredisi: 12 aya varan vade, vade sonu gelince faiz ve anapara ödeme olanağı.
  • İyi Tarım Uygulaması Kredisi: 12 aya varan vade, vade sonu gelince faiz ve anapara ödeyebilme imkânı.
  • Sözleşmeli Üretim Kredisi: Sözleşmesi bulunan çiftçiye veya firmaya kredi imkânı verilir. 12 aya varan vade, vade sonu gelince ürün bedeliyle bir seferde ödeme imkânı.
  • Tarımsa Gelir Kredisi: 8 aya varan vade, vade sonu gelince ürün bedeliyle bir seferde ödeme imkânı.
  • Süt Hayvancılığı Kredisi: Süt hayvanlarının yem, bakım ilaç giderlerinin karşılanmasını sağlar. 18 aya varan vade, aylık veya 1/3 ayda eşit taksitle geri ödeme, hayvanlar için hayat sigortası imkânları.
  • Besicilik Kredisi: Büyükbaş hayvanların kesilene kadar olan giderlerinin karşılanmasını sağlar. 12 aya varan vade, girişimcinin nakit akışına uygun, vade sonu gelince faiz ve anapara ödeme olanağı.

Kategori: TEB Bankası
Yazar: Tarih: 26 Kasım 2016 - 1:48:28

Benzer Konular

Yukarı Çık