Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Taşıt Kredisi Ödeme Seçenekleri

Araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar için her bankanın farklı faiz oranları ile sunduğu taşıt kredisi kampanyaları bulunuyor. Faiz oranlarının yanı sıra, konut ve taşıt kredilerinde tüketicinin en çok dikkat ettiği kriterlerden biri de ödeme seçenekleridir. Her ay düzenli ödeme, 3 ay aralıklı ödeme, ara dönem ve balon ödeme gibi farklı alternatifler sunan taşıt kredisi ödeme seçeneklerinde size en uygun ödeme yöntemi hangisiyse, onu seçerek araç sahibi olabilirsiniz. 48 aya varan vade seçenekleri ile taşıt kredisi için ödeme seçeneklerini bu yazımızda listeledik…

Klasik Taşıt Kredisi: Aracın ekspertiz değerinin %25’i oranında peşinat ile alabileceğiniz taşıt kredilerinde en bilinen ven çok tercih edilen ödeme seçeneği eşit ödemeli ödeme yöntemidir. Kredi tutarını her ay eşit taksitler şeklinde ödeyeceğiniz klasik taşıt kredisi ödeme seçeneğinde, bütçe kontrolü de sağlanmaktadır.

Ara Ödemeli Kredi: Taşıt kredisi ödeme seçenekleri arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biri de ara ödemeli kredi seçeneğidir. Genellikle 3 ay aralıklarla yapılan ödemeler şeklinde gerçekleşen bu ödeme seçeneği ile ödeme planınızı gelirinize göre oluşturun.

Balon Ödemeli Kredi: Seçilen vade seçeneğinin son taksiti geldiğinde, kredi tutarının belirli bir kısmının ödenmesi ve aylık taksitlerin daha uygun tutarlarda gerçekleşmesi ile birçok finansman kuruluşun tüketicilere sunduğu kredi ödeme seçeneklerinden biridir. Aylık ödenen taksitlerin düşürülmesini sağlayan balon ödeme seçeneği, bazı bankalardan alınan taşıt kredilerinde de sunulmaktadır.

Esnek Ödemeli Kredi: Adından da anlayacağınız gibi taşıt kredisi ödeme seçenekleri arasında en esnek ödeme alternatifleri sunan yöntemdir. Aylık ödemelerinizi tamamen bütçenize göre ayarlayabileceğiniz bu kredi türü, özellikle geliri dönemlere göre değişiklik gösteren vatandaşlar için en ideal yöntemdir. Böylece gelirinizin yüksek olduğu aylarda daha yüksek, gelirinizin düştüğü aylarda daha düşük ödemeli taksitler ile kredi ödemelerinizi zorlanmadan yapabilirsiniz. Özellikle turizm sektörü gibi  mevsimsel sektörlerde çalışanlar için esnek ödemeli kredi yöntemini öneriyoruz.

Anapara Ertelemeli Ödeme: İlk aylarda taşıt kredisinin faiz ve masraflarının ödendiği, alınan kredi tutarı ödemelerinin 6 aya kadar ertelendiği anapara ertelemeli ödeme yönteminde taksitler, düşükten başlayarak yükselir. Bütçesini ayarlamak için birkaç aya ihtiyacı olan vatandaşlar için ideal bir seçenektir.

Dönem Periyotlu Toplu Ödemeli Kredi: Bütçenize göre belirli aralıklarla toplu ödemeler yaparak ödeyebileceğiniz dönem periyotlu toplu ödemeli kredi seçeneği, belirli finansman kuruluşlarında sunulan; taşıt ve konut kredisi almak isteyen vatandaşların tercih ettiği ödeme alternatiflerinden biridir. Kredi taksitlerinizi 3 aylık ödemeler halinde gerçekleştirebilir, böylece bütçe kontrolünüzü daha sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz.

Ertelemeli Ödeme: 3 aya kadar erteleme seçeneği ile taşıt kredisi ödeme seçenekleri arasında en çok tercih edilen ödeme yöntemlerinden biri olan ertelemeli ödeme, bankaların da finans kuruluşlarının da tüketiciye sunduğu ödeme seçenekleri arasında yer alır. Belirli bir süre erteleyerek bu süreçte para biriktirebilir ve daha sonraki taksitlerinizi daha rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 9 Kasım 2016 - 10:28:25

Benzer Konular

Yukarı Çık