Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi

Tarımsal borçlu cari hesap kredisini (BCH) adında anlaşılacağı gibi tarım ile uğraşan kişilerin kullanabilecekleri bir kredi türüdür. Çiftçiler ekim zamanında bir çok mali sıkıntıları ile karşılaşabilirler. Üretimlerinin devamını sağlamak için bu sıkıntılarına çözüm üretmek zorundalar. Bunun için Tarımsal borçlu cari hesap kredisi de tam bunun için, her zaman yanınızda olabilecek bir nakit para anlamına gelmektedir. Tarımsal borçlu cari hesap kredisini bir çok banka vermektedir. Sizin başvurduğunuz banka sizin tarımsal faaliyetlerinize orantılı olarak bir limit belirler. Siz bu limiti istediğiniz zaman istediğiniz miktarlarda kullanabilirsiniz. Yani acil bir kurtarıcı para gibi.

İsterseniz de tüm belirlenen limiti çekip tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir şey. Sadece yapmanız gereken bankaya arayıp istediğiniz miktarı hazırlamalarıdır. Genelde geri ödemeleri 3 ile 12 ay arasında değişmektedir. Yani bankaya siz bir yıl sonrada ödeyebilirsiniz. Faiz oranları ile birlikte borcunuzun tamamını bitirmek zorundasınız. En azından üretiminiz süresince bir sıkıntı bir problem çekmeden rahatlıkla hasatınızı yapıp, borcunuzuda ödeyebilirsiniz. Dediğim gibi bir çok banka Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi vermektedir.

Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi Başvuru Şartları

Tüm bankaların WEB sitelerinden kredi ile ilgili tüm ayrıntıları araştırabilirsiniz. Uygulanacak faiz oranlarını görebilirsiniz. Avantajlarını en çok beğendiğiniz yada size daha fazla yardımcı olabileceğini düşündüğünüz bir banka ile çalışmak isteyebilirsiniz. Bunun için tercih ettiğiniz bankanın size en yakın şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Yanınızda hazır bulundurmanız gereken evraklar ise, çifçilik belgesi, çifçilik kayıt sistemi belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi ile gitmeniz gerekmektedir. Gerekli görüldüğü halde şube sizden ek belgeler de isteyebilir. Ama önce siz bu belgeleriniz ile gitmeniz gerekmektedir. Kredi limitiniz onaylandığı ödeme koşulları ile tüm şartları konuşup, hesabınıza yüklenen Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredinizi istediğiniz zaman sizin belirleyeceğiniz miktarlar dahilinde kullanabilirsiniz.

Kategori: Denizbank, Ziraat Bank
Yazar: Tarih: 10 Haziran 2016 - 8:30:02

Benzer Konular

Yukarı Çık