Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Taksitli Nakit Avans Çekme Komisyon Oranları

Bankaların kredi kartlarından veya hesabınızdan taksitli nakit avans çekme imkanı ile acil nakit sorunlarınızı çözebilirsiniz. Her an nakit ihtiyaçlarının karşılanması için özellikle kredi kartlarından alınabilen nakit avanslar, belirli faiz oranları ve komisyon oranları üzerinden ay sonunda kart ücretlerine yansımaktadır. Bu yansıma ve faiz oranları bankalar arasında farklılık gösterebilmektedir.

Örneğin Ziraat Bankası’nda taksitli nakit avans çekme işlemleri farklıdır. Taksitli nakit avans işlemi kart sahibinin  işlem anındaki kullanılabilir nakit çekim limiti ile sınırlı olmaktadır. Diğer yandan günlük en az işlem tutarı 100 TL olabilmektedir. En yüksek işlem tutarı ise 10.000 TL’dir. Bu işlemin faiz oranı 1.99 olarak belirlenmiştir.

nakit avans hesaplama

nakit avans hesaplama

İş Bankası Maximum Kart  üzerinde bu faiz oranı 2,2 iken, Garanti Bankası’nda 9 aylık taksitli nakit avans almanın faizi 1,59 olarak dikkat çekmektedir. İş Bankası Maximum kart içerisinde 5,6,7,8 ve 9 aylık taksitli nakit avans alma seçenekleri bulunmaktadır. Vakıfbank’tan yine aynı taksit sayıları ile yüzde 2,02 komisyon faiz oranlarıyla birlikte taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Üstelik 5 bin TL’ye kadar da nakit alınabilmektedir. Ödeme takvimi de son derece uygundur.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 28 Nisan 2016 - 8:00:45

Benzer Konular

Yukarı Çık