Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Şubesiz Bankacılık Nedir Nasıl Kullanılır?

Teknolojinin gelişmesi, zamanında çok daha değerli olmasını sağladı. Bunun yanı sıra hızın ve pratikliğin çağımızda çok önemli bir yere gelmesi, insanların işlemlerini çok daha kolay ve hızlı yapmak istemesine neden oldu. Durum böyle olunca bankacılık alanında da yeni ifadeler ve yöntemler ortaya çıktı. Bunlardan birisi de şubesiz bankacılık işlemleridir.

Şubesiz bankacılık, bir bankacılık işlemi için illa banka şubesine gitme zorunluluğunu kaldırmıştır. Dahası bankaların sağladığı teknik ve teknolojik alt yapı sayesinde bulunduğunuz yerden bütün bankacılık işlemlerinizi yapabilme kolaylığı da sağlanmış oldu.

şubesiz bankacılık

şubesiz bankacılık

Şubesiz bankacılık kendi içerisinde birçok alternatif bulundurmaktadır. Bunlar; bankamatik bankacılığı, telefon bankacılığı, cep şube bankacılığı ve internet şubesi bankacılığıdır. Bu hizmetleri neredeyse bütün bankalar ücretsiz bir şekilde vermektedir. Bankamatik bankacılığından yararlanabilmek için işlem yapılacak olan bankanın ATM’sine gitmek yeterli olmaktadır.

İnternet ve cep telefonu bankacılığında ise bankadan alınan şifre ile birlikte internetin olduğu her yerden bütün bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz. Telefon bankacılığı da bankaların müşteri temsilcileri veya tuş yönlendirmeleri ile bankacılık işlemlerinin yapılması anlamına gelmektedir.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 25 Nisan 2016 - 9:30:58

Benzer Konular

Yukarı Çık