Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

SSKlı Çalışanlara Anında Kredi Verilir

Yüksek kredi notunuz varsa ve SSKlı bir en az 6 ay  düzenli olarak çalışıyor ve bunun belgeleyebiliyorsanız kredi almak artık çok kolay. Hatta bankalar gidip kredi başvurusunda bulunmanıza bile gerek yok. İstediğiniz bankanın web sitesinden, tüm kredi detaylarını oturduğunuz yerden rahatlıkla görebilirsiniz. İstediğiniz miktarı ve vadeyi yazarak, aylık ödemelerinizi, toplam geri ödemelerinizi, uygulanacak faiz oranlarının hepsini görebilirsiniz. Tabi kredinizin  onaylanmasında  kredi notunuzun önemi de büyük, kredi notunuz düşükse SSKlı çalışıyor olmanızın da önemi kalmıyor. Kredi notu sizin güvenilirliğiniz gösteren bir nottur. Bankalara olan borçlarınızı düzenli ödememişseniz ve ya hiç bankalarla çalışmadıysanız kredi notunuz düşük olur. Ama kredi notunuz yüksek ise, kredi çekmeniz de bir olumsuzluk olmaz.

Sigortasız Çalışanlara Kredi Şartları

sigortasız kredi verenler

sigortasız kredi verenler

Kredilere son zamanlarda bazı kısıtlamalar getirilmiştir. Maaşınıza orantılı bir şekilde ancak çekebilirsiniz. Ev kredileri hariç, maaşınızın %45  kadar ancak kredi taksiti ödeyebilirsiniz. İhtiyaç kredilerinde 36 ay vade, araç kredilerinde 48 ay vade, ev kredilerinde ise 120 ay vade den fazla kredi verilmemektedir. Bu tür kısıtlamanın en büyük sebebi, kredi mağdurlarının son zamanlarda çok fazla olmasıdır. Çünkü bankalardan kredi veya özellikle kredi kartı almak çok kolay. Hemde bir insan asgari ücretli çalışıyor ama kredi kartının limiti 5000 TL. Bir süre sonra yüksek limitli olan kredi kartı ödemelerine yetişmemeye başlıyor. Bunun sonucunda da faiz işleyen borç bir dağ misali oluyor. En sonunda da hacizlik. İşte bu gibi mağduriyetleri engellemek için kredi ve kredi kartların bir çok kısıtlamalar getirildi. Bu uygulama bence çok mantıklı oldu. Çünkü kendini kısıtlamayan bir milletiz maalesef.

Banka haricinde SSKlı çalışanlara anında kredi verilir diye bir çok ilanlar görmüşsünüzdür. Ama bu tür yerlere ne kadar güvenilir, bilinmez. Çünkü yasal değil. İnsanların bu mağduriyetlerinden yararlanmak isteyen insanlar olabilir. Tabi ki işini doğru dürüst yapan vardır ama yine çok iyi araştırılmalıdır derim. İletişim sayfasından bize yazarsanız size yardımcı olmaya çalışırız. Siz den bir miktar para alıp ortadan kaybolan insanlar var. Bu gibi mağduriyetlerde de çoğu kişi bir şey yapamıyor. Sadece sizden değil, yüzlerce insandan bir miktar para alıp ortadan kayboluyorlar. Bu tür insanlardan Allah bizi korusun. Ama bankalara olan borçlarınızı ödeyemediğiniz den dolayı paraya ihtiyacınız var ise, daha hacizlik olmadan bazı danışmanlık firmaları bu borçlarınızı kapatıp, kendilerine borçlandırıyorlar. Bu tür yerlerden yardım alabilirsiniz.

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 25 Nisan 2016 - 8:00:50

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Eray dedi ki:

    30 nisan cumartesi günü düğün merasiminden dolayı eksilerim için ve masraflarım için 30 bin TL paraya ihtiyacım var acil bir şekilde banka sicilim kötü olduğundan kredi çekemiyorum yardımcı olacak varsa rica ediyorum ulaşırsanız sevinirim.

Yukarı Çık