Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Sorunlu Kredileriniz İçin Çözüm Yolları

Bankalardan kredi almakta zorlanan kişiler, genelde farklı kredi bulma yöntemlerini tercih etmektedir. Bunlar arasında senetle kredi, komisyonla kredi veya faturalı hatta kredi gibi yöntemler yer alır. Bankalar, kredi vereceği müşterilerinin sorunsuz bir şekilde maaş düzenine sahip olmasını ister. Maaşında haciz bulunan veya kara listede olan kişilerin kredi alması oldukça zordur. Kredi başvurularında kredi notu da son dönemlerde önemsenen bir nokta olarak belirlenmiştir.

senetle kredi

senetle kredi

Kredi notu, kişilerin geçmiş dönemlerdeki ödeme durumlarına düzenlenir. Bankalar için de bu not önemli bir veri olarak değerlendirilir. Kredi notu düşük olan kişilerin kredi başvuruları genelde olumsuz sonuçlanır. Sorunlu kredilere çözüm yöntemi olarak senetle veya komisyonla kredi seçilebilir. Bu yöntemde öncelikli olarak kredi miktarı belirlenir. Senetli kredilerde bir ödeme takvimi çıkartılır ve bir faiz oranı üzerinden anlaşma sağlanır. Daha sonra istenilen nakit miktarı direkt olarak hesaba veya kişilere elden verilir. Komisyonlu kredilerde de aracı kurum borçlu kişiye kredi vermek için kredi çeker. Bu kredilerden komisyon alınır ve geri kalan miktar borçlulara verilir.

Sorunlu Kredi Çıkartılır kısmından bankalarla olan sorunlu kredileriniz için ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 11 Nisan 2016 - 7:27:30

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Hakan dedi ki:

    İyi günler. 15.000 TL krediye ihtiyacım var.
    Kredi puanım 1600lerde ama kredi çekemiyorum ve bankalarla bir çalışmam olmadı. Senetle veya komisyonla kredi çıkartma olayı nasıl oluyor bilgi verir misiniz?

Yukarı Çık