Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Son 10 Yılın Altın Grafiği

Son 10 yılın altın grafiği: Altın piyasalarda çoğu zaman en kazançlı yatırım aracı olarak tercih edilmiştir. Altın sayesinde işlemlerinizi çok daha güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Dolar veya Euro’ya göre daha kazançlı olan altın yatırımı, piyasaların güvensiz olduğu dönemlerde çok daha kazançlı hale gelebilmektedir. Altın işlemlerinizi yaparken genel olarak piyasaların durumları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Altının düşük fiyatlı olduğu zamanlarda altın alarak en yüksek dönemlerinde satış yapabilirsiniz. Piyasalarda dolar ve euro’nun çok fazla arttığı ve piyasaların olumsuz hava içerisinde olduğu dönemlerde altınlarınızı hemen satışa çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte bankaların altın hesaplarından yararlanabilir ve altınlarınızı bu hesaplar üzerinde biriktirebilirsiniz. Son 10 yıl içerisinde genel olarak yapılan altın değerlendirmelerinde genelde yükseliş trendinin gözlemlendiği görülmektedir.

Altının fiyatlarının yükseldiği  son zamanlarda geçmiş dönemlerde altına yatırım yapan kişilerin kazançlı olduğu bu tabloda görülmektedir. Özellikle Cumhuriyet ve külçe altın fiyatlarında görülen yükselme aslında piyasaların fazla dalgalanma yaşadığını göstermektedir. Altın fiyatlarının ons grafiği incelendiğinde de fiyatların yükselmekte olduğu görülmektedir. Bu nedenle 2000’li yıllarda altına yapılan yatırımda önemli bir artış görülmektedir.

SON 10 YILIN ALTIN FİYATLARI

son 10 yılın altın grafiği

son 10 yılın altın grafiği

Altın fiyatlarının takip edilmesi yatırım zamanlamasının belirlenmesinde çok önemlidir. Piyasalarda dolar ve euro’ya olan güvenin azalması ve diğer faiz indirimi gibi konular ile ilgili beklentilerin düşük olduğu zamanlarda altına yatırım yapmak en doğrusudur. Genelde Türk halkı çeyrek altın alarak birikim yapmayı ve yastık altı olarak bilinen yöntemler ile gelecekte kazanç sağlamayı hedeflemektedir. Ancak bu yatırım zamanlamalarını sık bir şekilde takip edilmemesi yeteri kadar kazanç elde edilememesine neden olabilir.

Altın fiyatlarının takip edilmesi ve yatırımların en üst seviyede kazanç getirecek şekilde yapılabilmesi için bankaların altın hesaplarından yardım alınabilir. Altın hesaplarının sahipleri, en doğru zamanlamayı görerek altın alım ve satım işlemlerinde bulunabilir. Vadeli hesaplar altında da açılabilen altın hesapları ile birlikte her zaman piyasaların takip edilmesi mümkün olabilir. Bununla birlikte altın yatırım ofislerinden bu konu ile ilgili de bilgi alınabilir. Ancak en güvenilir yöntem bankaların müşteri danışmanlarından fikir almak ve uygulamaktır.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 5 Nisan 2016 - 8:40:25

Benzer Konular

Yukarı Çık