Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

SMS İle Borç Ödeme

Bankalar artık müşterilerine pek çok hizmet sunmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte internet bankacılığı ve mobil şubeler, herhangi bir banka şubesi gibi bütün hizmetleri verebilmektedir. İnternet veya mobil bankacılık üzerinden kredi başvuruları yapılabilmekte, para gönderilmekte ve istenilen zamanda bakiye sorgulaması yapılabilmektedir. Bakiye sorgulamalarının yapılmasında ve diğer işlemlerde bankalar internet bankacılığı ve mobil şubelerinin kullanılması durumunda herhangi bir ek ücret de almamaktadır. Diğer yandan bu işlemler bankamatiklerden de yapılabilmektedir. SMS yöntemi de bir zamanlar pek çok banka tarafından kullanılan bir sistemdi.

Şu anda da SMS ile yani kısa mesaj ile bankalara olan kredi kartı borçları veya diğer ödemeler yapılabilmektedir. Bu hizmetten yararlanabilmek için bankaların ilgili SMS birimlerinin öğrenilmesi gerekir.

smsle kredi 365

smsle kredi borcu ödeme 365

Ödenecek olan borç miktarının bankaların belirlediği SMS numaralarına gönderilmesi durumunda kredi kartlarından veya banka hesap kartlarından borç tahsilatı yapılabilmektedir. Bu borçların kapatılmasında müşterilerin hesap numaralarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Yani bankaların resmi olarak kullandığı kısa mesaj numaralarının doğruluğu tespit edilmelidir. Aksi durumunda dolandırıcılar, SMS ile borcunuz olduğu yönünde sizlere mesaj atabilir.

Bankaların çoğu artık kısa mesaj ile işlem yapmayı kullanmasa da Ziraat Bankası ve Vakıfbank SMS ile borç ödemeyi kabul edebilmektedir. Kısa mesaj yöntemi ile borç ödemek isteyen kişilerin güncel borçlarını farklı kaynaklardan takip etmesi gerekmektedir. Bu borçların doğruluğundan emin olunduktan sonra ödemeler kısa mesaj yöntemi ile yapılabilir.

Ziraat Bankası SMS ile Kredi Borcu Ödeme

Örneğin Ziraat Bankası kredi kartı borçlarının ödenmesi için sizlere mesaj atabilmektedir. Bu borcun tutarının kontrol edilmesinden sonra kredi kartınızdan ödeme yapabilirsiniz. Sizler için en ideal yöntem bir başka cep telefonu bankacılığı yöntemi olan mobil şubelerdir. Bankaların mobil şubelerinin indirilmesinden sonra buradan yapılan ödemeler daha güvenilir olmaktadır. Çünkü bu mobil uygulamalara giriş yapabilmek için banka hesaplarına doğrudan şifre ile giriş yapmak gerekmektedir. Şifre ile giriş yapılmasından sonra hızlı bir şekilde borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Borç ödemelerinizden sonra isterseniz mail adresinize bilgi için dekont gönderebilirsiniz. Bu dekont işlemlerinde herhangi bir ücret alınmamaktadır. Kısa mesaj yönteminin yanında alternatif olarak bu yöntem kullanılabilir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 17 Mayıs 2016 - 9:18:41

Benzer Konular

Yukarı Çık