Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Sicil Bozukluğu Nasıl Düzelir?

Kredi Sicili Nedir? : Kredi sicil bozukluğu vatandaşların kredi almalarını oldukça zora sokmaktadır.Kredi kullanımının yaygın olması ile birlikte kredi kullanımını hesaplı yapamamış vatandaşların kredi sicili bozuk olmaktadır. Kredi sicil bozukluğu ise bir sonraki kredi başvurularınızın olumsuz sonuçlanmasına neden olur. Bu nedenle ödemeler zamanında yapılır ve hiçbir zaman aksatılmaz ise bu sicilinizi olumsuzluğa asla itmeyecektir.

Kredi kartı borcunuzun gecikmeleri nedeniyle takibe girmiş olan hakkında yasal takip başlatılmış ve son 5 yıl içerisinde avukatlık olmuş olan kredi kartı alabileceklerinin KKB ile Merkez Bankası kayıtlarında olumsuz sicillerinin olduğunu biliyoruz. Peki, bu durumu nasıl düzeltebilirsiniz? Merak ediyorsanız yazımızın devamını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Kredi siciliniz bozuk ise herhangi bir bankaya giderek bir mevduat hesabı açtırmanız mantıklı bir tercih olabilir. En önemlisi de kredi sicil bozukluğuna neden olmuş engelleri ortadan kaldırmanızdır. Yani ödenmemiş bir borcunuz var ise onu ödemeniz ve kredinizi sıfırlamanız gerekmektedir.

Kredi Sicili Temizleme

Açtıracağınız vadeli hesaba 1.000 TL para yatırarak takiben müşteri temsilcisine hesabınızdaki parayı bloke ederek karşılığında kredi kartı almak istediğinizi bildirin. Hesabınızdaki bin TL üzerine uygulanacak olan bloka karşılık banka size yaklaşık 800 TL limitli bir kredi kartı verecektir.

Kredi kartı kullanıcısı iseniz ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapamayacağınızı düşündüğünüz borcun altına girmemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü zamanında ve düzenli yapılmayan ödemeler sizin kredi notunuza direk olarak etki etmektedir. Bu sayede kredi notunuz düşük olacak ve dilediğiniz krediyi çekemeyeceksiniz. Kredi siciliniz bozuk ise bankalar size kredi vermemektedirler. Bu nedenle kredi sicilinizin iyi işlenmesi için gereken ödemeyi düzenli ve zamanında yapmanız gerekiyor. Findeks kredi notunuz yüksek olması da aynı zamanda sicilinizin iyi bir notu olduğunu göstermektedir. Bu nedenle kredi notunuzu yüksek tutmanız gerekmektedir.

 

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 7 Mart 2016 - 9:42:14

Benzer Konular

Yukarı Çık