Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

SGK ve Bağ- Kur Prim Borcu Ödemeleri Hangi Bankalara Yapılır?

Emekliler veya çalışanlar bağlı bulundukları sosyal güvenlik kurumuna aylık olarak ödeme yapmak durumundadır. Emeklilik primi veya genel sağlık sigortası primi olarak da ödenebilen bu miktarların her ay anlaşmalı bankalara yapılması mümkündür. Bu primler, genel olarak işverenler tarafından otomatik olarak yapılabilmektedir. Ancak bazı kişiler elden bankalara giderek de ödeme yapma hakkına sahiptir. Bireysel olarak yapılan prim ödemelerinde de bir banka ile anlaşma sağlanarak aylık otomatik ödeme talimatı verilebilir. Bu sayede her ay bankaya gitmek durumunda kalmazsınız. Ödemelerin yapıldığı pek çok banka bulunmaktadır.

sgk ödemeleri

sgk ödemeleri

Bu bankalar ise şu şekildedir;

Ziraat Bankası SGK ve Bağ- Kur Prim Borcu Ödemeleri

Türkiye’nin her yerinde şubesi olan Ziraat Bankası emeklilerden ve çalışanlardan her türlü SGK ve Bağ-Kur ödemesi alabilmektedir. Geriye dönük prim borçlarının da tahsilatını yapan Ziraat Bankası bankamatiklerden ve şubelerden ödeme alabilmektedir. Genel Sağlık Sigortası ödemesi yapacak olan kişiler de Ziraat Bankası hizmetlerinden yararlanabilmektedir. İnternet bankacılığı üzerinden de otomatik ödeme talimatı vererek Ziraat Bankası’na her ay SGK ve Bağ- Kur prim borcu ödemelerinizi yapabilirsiniz.

İş Bankası SGK ve Bağ- Kur Prim Borcu Ödemeleri

İş Bankası bütün şubelerinde ve bankamatiklerinde SGK ve Bağ- Kur prim borcu ve ödemelerini kabul edebilmektedir. Daha önce borcu olan kişiler, TC kimlik numaraları ile birlikte İş Bankası veznelerine ödemelerini yapabilmektedir. İş Bankası hesabı olan kişiler, SGK ve Bağ-Kur primleri ile ilgili otomatik ödeme talimatı da verebilmektedir. Bu sayede bankaya gitmeden bütün bankacılık ödemelerini yapma hakkına sahip olunabilir.

Garanti Bankası SGK ve Bağ- Kur Prim Borcu Ödemeleri

Türkiye’nin çoğu yerinde şubesi olan Garanti Bankası, SGK ve Bağ-Kur’a bağlı olan kişilerden prim ve borç ödemesi tahsil edebilmektedir. Garanti Bankası hesap kartı olan kişiler, Garanti Bankası şubelerinden daha ön sıralara geçebilir. Bankamatiklerden de beklemeden günün her anında ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Finansbank SGK ve Bağ- Kur Prim Borcu Ödemeleri

Finansbank bütün bankamatiklerinde ve şubelerinde SGK ve Bağ-Kur üyelerinin ödemelerini kabul etmektedir. Bankamatiklerden TC kimlik numaranızı girerek sıra beklemeden prim borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 26 Nisan 2016 - 8:20:55

Benzer Konular

Yukarı Çık