Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Seyahat Kartı Kimlere Verilir?

Şehir içi ulaşım da bildiğiniz üzere seyahat ücreti vermekteyiz. Seyahat kartı sahip olanlar ya ücretsiz ya da indirimli para vermektedirler yerel ulaşımlarına. Seyahat kartı kimlere verilir, hangi durumlar da seyahat kartı alabilirsiniz kısaca da yazımızla birlikte tarafınıza aktaralım.

Seyahat kartı alma hakkı olan kişiler; 65 yaşın üzerinde olan vatandaşlar, engel oranı yüzde kırkın üzerinde olanlar, gazi, şehit yakınlarıdır. Seyahat kartı almanız için dilekçe, iki adet fotoğraf ve engelli iseniz sağlık kurulu raporunun aslı ya da onaylı örneğiyle başvurmanız gerekiyor. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından seyahat kartınız düzenlenmekte ve tarafınıza sunulmaktadır. Seyahat kartınızın üzerinde ücretsiz ise ücretsiz yazısı net olarak belirtilmektedir. Ayrıca yeni yasalar ve düzenlemelere bağlı olarak seyahat tarzınızı Türkiye’nin her bölgesinde kullanabilirsiniz.

Üst metinde sıraladığımız durumlardan herhangi birini taşıyorsanız dilekçenizi yazarak ilgili makamlara başvuru yapabilirsiniz. Şehir içi ulaşımı ücretsiz herhangi bir para vermeden yapabilirsiniz. Devletin yani bakanlığın size verdiği bu özel haktan yararlanmamanız için hiçbir neden yok

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 15 Kasım 2015 - 7:30:21

Benzer Konular

Yukarı Çık