Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Senetle Kredi Başvurum Ne Zaman Onaylanır?

Senetle kredi işlemlerinin bildiğini üzere avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Bankalar çok büyük finans kuruluşları oldukları için bütçeleri-kredi kotaları yüksek, eğer sizi uygun görürlerse hemen cevap veriyorlar. Ama senetle kredi başvurularında cevaplar gecikiyor. Zaten kota düşük ve başvuru çok..E cevap gelmiyor ne yapmalıyım? Sabır-Takip-Ayrıntı..

Senetle kredi verenlerin ilanları paylaşılır, bu tarz kurumların belirli limitleri vardır onlar dolunca başvurularda kabul edilmez yani sizin durumunuzun ne kadar hayati olduğunun pek önemi kalmıyor çünkü para kalmıyor bu yüzden dolayı ilanları takip etmek ve durumunuzu her defasında ifade etmek mantıklı olacaktır..

Bankalara Yaptığım Kredi Başvurum Ne Zaman Onaylanır?

bankalar

bankalar

Kredi başvuru yöntemleri teknolojinin gelişmesi ile birlikte önemli bir çeşitlilik göstermiştir. Mobil bankacılık üzerinden kredi başvurusu yapılmaktadır. Bunun yanında internet bankacılığı ve hatta bankamatikler üzerinden bile isteyen kişilerin kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Kredi başvurularının onaylanması için gerekli bilgilerin bu başvuru kanalları ile bankalara aktarılması gerekmektedir. Kredi başvuru yöntemleri arasında yer alan kısa mesajla kredi ile de başvurularınızı hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için her bir kredinin kodunu bankaların belirlediği kısa mesaj numarasına yazmak ve TC kimlik numaranızı da mesaja eklemek gerekmektedir. Kredi başvurularının mesajla yapılması durumunda onaylanma veya yanıt durumu en geç 3 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

Diğer yandan bankaların farklı kolları ile yapılan başvuruların aynı gün içerisinde cevaplanması da söz konusudur. Genel olarak banka kredi başvurularının onaylanması ve kredi durumu hakkında bilgilendirilme yapılması en geç 1 hafta içerisinde gerçekleşmektedir. Bu süreci uzatan veya kısaltan kredinin özelliği ve kredinin sahip olduğu limittir. Bankalar da vaad ettikleri süreye göre bu durumu değiştirebilir.

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 4 Mayıs 2016 - 1:44:29

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. onur dedi ki:

  Merhaba. 20000 TL kredi çekmek istiyorum. Aylık 7000 TL gelirim var. Teşekkürler.

 2. Murat dedi ki:

  Devlet memuruyum 20.000 liraya ihtiyacım var.

 3. İbrahim halil altunpak dedi ki:

  Sigortalıyım, acil senetle krediye ihtiyacım var. Eski banka sicilim yüzünden kredi çıkmıyor. 5 bin ile 10 bin lira arasında nakite ihtiyacım var. Ödemeleri ayın 15 inde yada 1 inde düzenli bir şekilde yapabilirim.

 4. Baran dedi ki:

  Acil 10.000 TL senetle memurum 2500 TL gelirim var

 5. kemal dedi ki:

  Acil 10.000 TL’ye ihtiyacım var. 15-20 Haziran 2016 tarihleri arasında defaaten geri geri ödeyeceğim. En az 1000 TL faiz ödeyebilirim bu bir buçuk ay kadar süre için.

 6. Evren yondemli dedi ki:

  Merhaba senetle 35.000 ihtiyacım var acil bir durumdayım

 7. safet dedi ki:

  Kredi başvuruma ne zaman cevap alabilirim

 8. Sadik dedi ki:

  30.000 TL ye ihtiyacım var. Memur kefil verebilirim.

 9. birsen dedi ki:

  Senetle 50 bin TL kredi istiyorum memurum

 10. Murat dedi ki:

  160.000 TL ye ihtiyacım var aylık 8000 tl gelirim var yardımcı olursanız sevinirim.

Yukarı Çık