Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Senetle Araba Nasıl Alınır? Peşinatsız Senetle Araba

Peşin olarak araba satın almakta zorlanan vatandaşın taksitli ödeme ile araba almak için ilk tercih ettiği yöntem banka kredileridir. Ancak bazı vatandaşların kredi başvuruları olumlu sonuçlanmıyor ya da banka kredisinden yararlanabilmek için elde yeterli peşinat olmayabiliyor. Bildiğiniz üzere taşıt kredisi ile araba alabilmeniz için arabanın ekspertiz değerinin %30’u oranında peşinatınızın olması gerekiyor. Peki, yeterli peşinatınız yoksa ya da taşıt kredisi başvurunuz olumsuz değerlendirildiyse nasıl senetle araba satın alabilirsiniz.?Peşinatsız senetle araba alabileceğiniz birçok kurum ve finansman desteği sağlayan firma var. Kefilsiz ve peşinatsız araba satın almak istiyorsanız, internette bu şekilde hizmet veren internet siteleri bulabilirsiniz.

26 aya varan vade seçenekleri ile aradığınız her araba markasını bulabileceğiniz Senetle Araba (.net) adresinde, peşinat olmadan ticari ve hususi araç satın alabilirsiniz. Bu şekilde satış yapan galericilerin ilanlarını bulabileceğiniz bu internet adresi, yalnızca aracılık etmektedir. Galericilerin büyük bir bölümü, peşinatı olmayan ya da taşıt kredisi alamayan tüketiciye senetle araba veriyor. Bu galerilerin ilanlarını bulabileceğiniz bir diğer adres de Senetle2elaraba (.com) adresi. 48 aya kadar vade, kefilsiz, peşinatsız gibi farklı seçeneklerin yer aldığı bu adreste 2.el araçlar bulabilirsiniz. Gelin isterseniz onlardan bazılarına bir bakalım…

  • Örneğin sitede Chevrolet Aveo 2012 model bir araç var. Peşin fiyatı 38.750 TL olan aracı satın almak için 48 aya kadar vade seçenekleri sunuluyor. 24 ay vadeli almak isterseniz aracın değeri 42,935 TL oluyor. Böylece aylık 982 TL ödeyerek bu aracı peşinatsız satın alabilirsiniz.
  • Vadeli ve senetle araba arayanlar için sitede yer alan bir diğer alternatif ise Skoda Octavia. Kredi kartına 9 aya kadar taksitle alabileceğiniz gibi, senetle peşinatsız olarak 48 aya kadar vadelendirebilirsiniz. Peşin fiyatı 36, 750 TL olan aracı 36 ay vadeli olarak almak isterseniz aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 676 TL olur. Ödeyeceğiniz toplam tutar ise 42,704 TL’dir.
  • Hyundai Accent Blue model araç için 36 aya kadar banka kredisi kullandıran bir galericinin ilanında, banka ile sorunu olan tüketicilerden %50 oranında peşinat ile senetle araba sahibi olabilecekleri yazıyor. Bu aracı 48 ay vadeli olarak almak isterseniz, peşin fiyatı 44,750 TL olan bu araca aylık 668 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz. 48 ay vade seçeneğinde ödeyeceğiniz toplam tutar 54,416 TL’dir.
  • Daha lüks bir araç alternatifi arıyorsanız; sitede yer alan 2014 model Mercedes’i tercih edebilirsiniz. Kredi notu düşük olan ve kredi sicilinde sorunlar olan tüketiciler, bu arabayı almak için %50 oranında peşinat vermesi gerekiyor. Peşin fiyatı 149, 950 TL olan bu aracı 48 ay vadeli olarak satın almak isterseniz aylık 2237 TL ve toplamda 182,339 TL ödemeniz gerekiyor.

Galericilerin hemen hepsi, kredi sicili temiz olan tüketiciye senetle araba, peşinatsız araba fırsatları sunuyor. Eğer yeterli peşinatınız yoksa ya da banka kredi kullanamıyorsanız, siz de 2.el araç alımlarınız için bu internet sitelerinde yer alan ilanları inceleyebilirsiniz.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 30 Kasım 2016 - 2:27:33

Benzer Konular

Yukarı Çık