Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Senet Nasıl Tahsil Edilir?

Senetlerin işlem süresi içerisinde ödenmemesi durumunda çeşitli yollarla tahsis edilmesi söz konusudur. Bunlar arasında bu senetleri icra yöntemi ile elde etmek mümkündür.

Senet avukata nasıl verilir? Bunun için bir avukat işlemi ile birlikte senetin ödenmemesi durumunda bankalardan icra talebi söz konusudur. Bu durum ödenmeyen senetler içerisindedir. Senetin icraya verilmesi için o senet süresi içerisinde borcun ödenmemesi gerekir. Diğer yandan bankalar üzerinden de seneler elde edilebilir. Anlaşma sağlanan senet üzerinden yapılan çek anlaşmalarında bankalardan talep elde edilebilir. Senetlerin sağlanması ve diğer ödemelerin yapılması ile birlikte her aşamada senetlerin tahsis edilmesi söz konusudur. Ödemelerin ve diğer durumların yapılabilmesi için de bilgilerin ve diğer durumların takip edilmesi gerekir. Senetlerin icraya verilmesi ardından avukat bu süreci takip eder.

Vadesi Geçmiş Senet Tahsili

Ödeme işlemleri ile birlikte her aşamada gerekli durumların elde edilmesi ve birikimlerin söz konusu olması mümkündür. Senet üzerinden ödenmeyen borçlar ile birlikte icra haciz işlemlerine karar verebilir. Ödemelerin tahsis edilmesi de bu şekilde sağlanabilir. Bankalar üzerinden de işlem yapılabilir.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 28 Aralık 2015 - 9:47:28

Benzer Konular

Yukarı Çık