Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Senet Avukata Nasıl Verilir?

Senet işlemleri genel olarak avukatlara verilmektedir. Ödemelerin ve diğer durumların yapılması sayesinde bütün alanlar ve diğer ödemeler de söz konusudur. İlk olarak yapılan icra işlemlerinin belirlenmesi sağlanır. Bu durum sonucunda belirlene icra dosyasının niteliği ve durumu ortaya konulur. İcranın konulabilmesi için borçlu kişiye bir tebligat yapılması gerekir.

Ödemelerin ve diğer durumların bilinmesi ve ödemelerin söz konusu olabilmesi için her durumda aşamaların ve bildirimlerin sağlanması söz konusudur. Senet işlemlerinde yapılan avukat bildirimleri ile birlikte her durumda yapılan ödemelerin kayıtlarının tutulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra işlemler içerisinde belirtilen ödemeler ve diğer durumların bilgilendirilmesi bu durumda önemlidir. Senet avukat işlemlerinde avukata vekalet olarak dava verilebilir. Bu vekalet işlemlerinin ardından yapılması gereken bütün durumların idare edilmesi için avukat süreç başlatır.

Senet İcraya Nasıl Verilir?

Avukata verilen senet ve icra dosyaları devam eder. Bu durum dava sonuçlanana kadar bilinmektedir. Ödemelerin ve diğer durumların yapılması için avukat bildirimlerinde işlemlerin yapılması da önemli bir durumdur. Ödeme yapılırsa avukat icrayı iptal edebilir.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 28 Aralık 2015 - 9:44:26

Benzer Konular

Yukarı Çık