Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Rotatif Kredi Nedir? Rotatif Kredi Faiz Hesaplama

Rotatif kredi; ağırlıkla ticari nitelikli olarak adlandırılan kredilerdir. Rotatif kredilerin vade süreleri diğer kredilere oranla daha kıza tutulmuştur ve en uzun vade oranı 12 ay bankalar tarafından müşterilerine sunulmuştur.  Spot krediler de faiz oranları sabitken Rotatif krediler de faiz oranlarında değişiklik yaşanabilir.

3 ay da bir hem vade hem de faiz oranlarınızda değişikler söz konusu olabilir bu nedenle Rotatif krediler olan talep daha azdır. Bu krediler de teminat talep edilmektedir. Rotatif kredi veren bankaların başında Garanti bankası gelmektedir.

Rotatif kredi hesaplamalarını yapabileceğiniz en temel yer direk bankadır. Bu krediyi müşterilerine sunan bankalar ile iletişime geçerek kredi hesaplamanızı yapabilir ödeme tablonuzu alabilir ve aklınıza takılan tüm sorulara da cevap bulabilirsiniz. Bankaya gidecek vaktiniz yok ise müşteri hizmetlerini aramanız da yeterli olacaktır.

Rotatif Kredi Ne Anlama Gelir?

Rotatif kredi nedir ve rotatif kredi nasıl hesaplanır sorunuzu üst metinde ki cevabı sunabiliriz. Kredi başvurularınızı çalışmaya karar verdiğiniz bankanın resmi internet adresi üzerinden başvuru da yapabilirsiniz.

Rotatif Kredi Faiz Hesaplama

Ticari nitelik taşıyan kredi türüne rotatif kredi denmektedir. 36 ay 42 ay 48 ay gibi uzun süreli kredi değildir. En fazla verilen vade süresi rotatif kredilerde 12 ay ile sınırlıdır.  Rotatif kredilerin en temek farkı diğer kredilerinde ki gibi faz oranının sabit kalmamasıdır. Yani kredi başvurunuzda % 1 olan faiz 2 ya da 3. Aydan sonra % 1,15 olabilir.

Sadece faiz değil bazen vade süresinde de değişimler olabiliyor. Tamamen o zaman ki piyasa şartları, banka genel durumuna göre belirleniyor. 12 ay vade dediğiniz kredi 9 ay vadeye çekilebilir. Bu sebeple ticari büyük şirketler dışında kimse bu kredi türüne yaklaşmamaktadır.

Vade ve faiz oranlarında değişik yaşandığı için rotatif kredi faiz hesaplama işlemini en ideal şekilde bankadan öğrenebilirsiniz. Banka müşteri hizmetleri bu konuda size yardımcı olacak ve hesaplama sonucunu, ödeme tablonuzu alabileceksiniz.

Rotatif kredi faiz hesaplama işlemi için yukarıda belirttiğimiz yolu uygulamak yeterli olacaktır. Aradığınızda hesaplama sonrası kredi başvurunuzu da yapabilirsiniz.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 19 Aralık 2015 - 9:33:41

Benzer Konular

Yukarı Çık