Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Red Nedeni 09 Ne Demek?

Bankalara yapılan kredi başvurularının her birisinin onaylanması söz konusu değildir. Her gün bankalara binlerce kredi başvurusu yapılmaktadır. Bu başvuruların belirli bir değerlendirme süreci olmaktadır. Bankalar, aldıkları başvuru taleplerini kişilerin kredi notu başta olmak üzere pek çok nokta ile birlikte değerlendirmeye almaktadır. Genelde son dönemlerde kredi notundan kredi red talebi çok olmaktadır.

Red nedeni 09 da kredi notunun yetersiz görülmesinden dolayı kredi başvurularının reddedilmesi demektir. Kredi notu, bankalardan kredi alacak olan kişiler için çok önemli bir veridir. Bu not, bir kişinin daha önce bankalar ile yaptığı işlemleri ortaya koymaktadır. Yani bankanın güvenilir veya güvenilmez müşteriyi seçebilmesi için kredi notu çok önemli bir referans olarak kabul edilmektedir. Burada önemli olan bir diğer nokta da kredi notuna kredi kartlarının da etki etmesidir.

kredi iptal red 09

kredi iptal red 09

Kredi RED Nedeni 09

Kredi kartı harcamalarının düzensiz yapılması, borçlarının zamanında ödenmemesi banka kredi notunu olumsuz yönde etkilemektedir. Kredi notu nedeniyle kredi talebi reddedilen kişilerin ödemelerini düzene soktuktan sonra istikrarlı bir şekilde bunu devam ettirmesi gerekmektedir.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 25 Nisan 2016 - 12:45:01

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Hamza dedi ki:

    36 Ay vade ile 30.000 TL ihtiyacım var. Reddedilmek istemiyorum

Yukarı Çık