Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

PTT Kredi Başvurusu

Günümüzde artık nakit paraya sıkışanlar anında kredi alarak ihtiyaçlarını giderebiliyorlar. Bildiğiniz gibi bankalar tüketiciye kredi veriyorlar ve hemen hemen her tüketici kredi kullanma hakkına sahip. Ancak bankaların dışında artık PTT’de kredi imkanı tanıyor. Ptt kredi başvurusu yaparak sizde nakit ihtiyacınızı çok daha uygun bir şekilde alabilirsiniz. Eğer emekliyseniz Ptt’nin sunduğu kredi imkanından kolaylıkla yararlanabilirsinz. Yapmanız gereken size en yakın Ptt şubesine nüfus cüzdanınız ile giderek kredi başvurusu yapmaktır.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ptt şubesinde size verilen formu doldurduktan sonra formu görevliye teslim ediniz. Verdiğiniz form Ptt görevlileri tarafından incelendikten sonra sisteme giriş yapılır ve bankalardan kredi onayı alınır. Eğer siciliniz temizse Ptt ihtiyacınız olan krediyi anında verecektir.

Üstelik Ptt kredi başvurusu dahilinde sadece 10 TL kredi kullanım ücreti ödemenin dışında hiçbir kesinti yapılmayacaktır. Ayrıca, Ptt kredi başvurusu yapıldığında hayat sigortası da yapılmaktadır. En az 500, en fazla 40 Bin TL olmak üzere istediğiniz krediyi Ptt şubelerinden kolayca alabilirsiniz.

Bankalardan kredi çekemeyenler için şimdilik en büyük alternatif PTT üzerinden kredi çekmektedir. Bu konuda özellikle sorunlu kredileri çıkartan danışmanlık firmaları bankalardan alınan red cevapları üzerine yeni başvuruları PTT üzerinden gerçekleştirerek kişilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadırlar. PTT den de red cevabı gelirse o zaman kredi almak işi zor olacak ve diğer alternatif yöntemleri denemek daha uygun olacaktır.

Kategori: Genel, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 8 Kasım 2015 - 8:32:21

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. şinasi dedi ki:

  4000 tl ye acil ihtiyacım var. PTT için kredi başvurusunda hangi evraklar gerekmektedir.

 2. PTTden Kredi dedi ki:

  10000tl ihtiyaç kredisi çekmek istiyorum. PTT bu şekilde bankalar gibi kredi veriyor mu?

  • erol dedi ki:

   PTT Bank aracılığı kredi alabilmektesiniz. Bankalara göre daha kolay bir şekilde alabilirsiniz. Tabiki bu sizin kredi notunuzla alakalı bir durum. Sitemizden TC NO ile kredi notu sorgulama sayfasına bakabilirsiniz. Giriş sayfasından kolaylıkla bakılabilir.

Yukarı Çık