Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

PTT den Kredi Çekme Şartları

PTT’nin Bankalar ile iş birliği olarak başlatmış olduğu kredi verme sistemi maaşlarını PTT’den çeken emekli müşterilerine nakit ihtiyaç kredisi adı altında kredi kullandırmaya başlamıştır. Yapılacak işlem ise oldukça basit kredi çekmek için yalnızca nüfus cüzdanı ile PTT şubesine gitmeniz yeterlidir. İhtiyaç kredisi adı altında verilen bu nakit para asgari 500 TL en fazla 45 bin TL olarak verilmektedir. Bu krediyi alabilmek için ise emekli maaşınızı PTT den alıyor olmanız gerekmektedir.

Bu koşulda size en yakın PTT şubesine giderek kredi işlemlerinizin başlayabilmesi için başvuru formunu doldurmanız ve başvuru formunu internet sistemi vasıtasıyla Banka sistemine gönderilmektedir. Daha sonra bireysel kredi sözleşmesi imzalayarak kredi işlemlerinizi yapmış olacaksınız. İhtiyaç kredisi geri ödeme süresi ise 36 ay vade ile sınırlandırılmıştır.

Emekli kişiler PTT kredi kullanım ücreti olarak 10 TL ödemek durumundadır. Kredi kullanacak olan kişiye hayat sigortası yapılmakta ve bu hayat sigortasını yaptırmak da zorunlu tutulmaktadır.

Ptt İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen emekli PTT müşterilerini 80 yaş üzeri emekli PTT müşterileri bu kredi olanağından faydalanamamaktadır. Emekli maaşlarını PTT den alan emeklilerin uygun faiz ile kredi alabileceği diğer bankalar ise Ekonomi Bankası TEB Bankası, Deniz Bank, Vakıf Bank Aktif Bank ve ING Bank tır.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 21 Ocak 2016 - 7:53:27

Benzer Konular

Yukarı Çık