Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

POS Cihazıyla Kredi Kartınıza Uygun Komisyonla Nakit

POS Cihazı üzerinden sahip olduğunuz tüm bankaların kredi kartları için geçerli olan ve ortalama %5 ile %15 arası komisyon yahut faiz oranlarıyla ki bu komisyon peşin alınmaktadır, kredi kartınız ile hemen acil nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Pos tefeciliği nedir?

Yukarıda bahsettiğimiz şekilde yapılan bu işleme verilen ad pos tefeciliğidir. Hepimizin belli zamanlarda nakit paraya ihtiyacı oluyor. Ama fazla ama çok durum böyle olunca illegal işler de burada devreye giriyor. Kredi çekme, birinden borç alma, elindeki birikimleri bozdurup ihtiyacını kullanmayı denemiş yada denemesinde sonuç alamayan kişiler maalesef yasal olmayan yollara başvurmak zorunda kalıyor, kişinin bu konudaki çaresizliğinden faydalanmak isteyen kişiler türlü yollar bularak bunu elde ediyor ama sonrasında o kişiyi daha sıkıntılı günlerin beklemesine zemin hazırlıyor. Bunlardan biride pos tefeciliği; bu tür tefeciliğin iki yolu var.  Birincisi nakit para ihtiyacı için ikincisi de kredi kartı borcu için. Birincide izlenen yol aynen şöyle; diyelim ki 20 bin TL ‘ye ihtiyacınız var ve sizin için kredi kartından 23 bin TL tutarında alışveriş yapılmış gibi çekiliyor 20 bin TL’si size kalanı da faiz karşılığı olarak tefeciye veriliyor üstelik satış gerçekleşmiş gibi sizin adınıza birde fiş kesiyor.

İkincisinde izlenen yol ise diyelim ki kredi kartınızın 15 bin TL ‘lik borcu var tefeci bunu sizin adınıza nakit olarak kapatıyor ve yine size mal satmış gibi kredi kartından 16 bin TL’lik çekim yapıyor ve siz taksitlendirilen bu 16 bin TL’yi yıl boyunca ödüyorsunuz.

Şuan yasal olmayan bu yöntem yerine daha çok tercih edilen senetle kredi alma yöntemini deneyebilirsiniz.

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 17 Mart 2016 - 12:09:50

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. emrah dedi ki:

    2500 TL nakit ihtiyacım var sadece çok acil kredi kartına yükleme nasıl oluyor acil iletişime geçmek istiyorum bu konuyla ilgili?

  2. Ceylan dedi ki:

    POS için dönüş yaparsanız sevinirim nakit ihtiyacım var

Yukarı Çık