Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Pos Cihazı Komisyon Oranları

Gelişen teknoloji ile birlikte artık bir çok işletme nakit para yerine kart ile işlem yapmakta ve bunu pos cihazları üzerinden gerçekleştirmektedir. Pos cihazları, hem bankalara hem de işletmelere pek çok alanda kazanç sağlamaktadır. Bankalar aldıkları komisyonlar ile işletmelere verdiği hizmetin karşılığını almaktadır. Bunun yanı sıra işletmeler hem güvenli bir şekilde hem de kazançlı olarak işlemlerini yapmaktadır. Her bankanın kendi pos cihazları bulunur ve kurumlar bu bankalar ile anlaşma sağlar. Pos cihazı komisyon oranları ise bankalara göre şu şekildedir;

Akbank Pos Cihazı Komisyon Oranı

Akbank taahhüt süresi 12 ay olan pos cihazlarına yüzde 2 oranında komisyon uygulamaktadır. Bu faiz oranları 12 bin TL ile 2 bin TL’lik taahhüt miktarları arasında değişmektedir.

TEB Pos Cihazı Komisyon Oranı

TEB bankasından alınan pos cihazlarının taahhüt oranları 12, 24 ve 36 ay arasında değişmektedir. 15 bin TL ile 4 bin TL olarak belirlenme taahhüt miktarlarında yüzde 1,50’den başlayan faiz oranları yer almaktadır.

Denizbank Pos Cihazı Komisyon Oranı

Denizbank taahhüt miktarı 12 bin TL ile 2 bin TL arasında değişiyor. 1,50 ile 2,50 arasında değişen faiz oranları ile birlikte bankalar komisyon almaktadır.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 18 Nisan 2016 - 8:15:03

Benzer Konular

Yukarı Çık