Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Peşinatsız Araba Almanın Yolları

Araba almanın lüksten daha çok bir ihtiyaç olduğu günümüzde, bir araba sahibi olmak da bir o kadar zor. Hem araçlarda uygulanan vergi nedeniyle fiyatın iki katına çıkması, hem de günümüz yaşam koşullarında birikim yapmanın zor olması nedeniyle birçok vatandaş, arabayı peşin olarak alamadığı gibi, araba kredisinden yararlanmak için gereken peşinatı da tamamlayamıyor. Bildiğiniz üzere araba satın alırken banka kredisinden yararlanabilmek için aracın ekspertiz değerinin %30’i oranında peşinatın olması gerekiyor. Durum böyle olunca da araba almak isteyen birçok vatandaş, peşinatsız araba almanın yollarını araştırıyor. İkinci el araç arayan birçok vatandaşın ilk ziyaret ettiği site olan Sahibinden.com’da, bazı araba firmalarının senetle araba, hiç peşinatsız araba gibi ilanlarının olduğunu görebilirsiniz. Ama yine de bu firmaların peşinatsız alımlarda ciddi bir fiyat farkı uyguladığını da unutmamak gerek. Peki, peşinat olmadan başka nasıl araba alınır?

Öncelikle banka kredilerini kullanabileceğinizi hatırlatalım. Nasıl yapacağınıza gelince; eğer gelir durumunuz yeterli ve ödemekte olduğunuz herhangi bir kredi borcu yoksa; taşıt kredisinin yanı sıra, araç için ihtiyacınız olan peşinat için ekstra bir ihtiyaç kredisi de kullanabilirsiniz. Ancak iki krediyi birden alabilmeniz için hem kredi notunuzun yüksek olması, hem de belgelenebilir net gelirinizin yeterli miktarda olması gerekiyor. Ayrıca böyle durumlarda birçok banka, çekeceğiniz ihtiyaç kredisi için kefil, ipotek ve ekstra başka evraklar talep edebiliyor. Tabi, peşinatsız araba almanın yolları bu kadar değil.

Tamamına kredi seçenekleri ile aradığınız her markaya uygun alternatifler sunan firmalardan biri olan Ostigaraj’ı tercih edebilirsiniz. Ostigaraj gibi tamamına kredili araç fırsatı sunan firmalardan peşinatsız araba satın alabilmeniz için; halihazırda bir kredi ve kredi kartı kullanıyor ya da kullanmış olmanız gerekiyor. Ayrıca kredi notunuz da riskli grupta olmamalı. Bu seçeneklerden, gelirini belgeleyebilen tüketiciler yararlanabiliyor. Sahip olduğunuz kredi kartının ödemelerini geciktirmiyor, daha önce kullandığınız kredileri de zamanında ödemiş olmanız gerekiyor.

Bu kriterlere uygun olan vatandaşlar, tamamına kredili araç fırsatlarından yararlanabiliyor. Daha detaylı bilgi ve stoktaki araçlar için firmanın resmi adresini ziyaret edebilirsiniz. Dönem dönem bankaların peşinatsız araba kredileri de olabiliyor. Bu kampanyaları takip ederek, almak istediğiniz aracı peşinatsız olarak alabilirsiniz. Eğer tamamına kredili olarak araba satın almak istiyorsanız, sıfır araçlar yerine ikinci el araçları tercih etmenizi öneriyoruz. Peşinatınız olmadığına göre, maddi durumunuz da pek parlak olmayabilir. Bu durumda sıfır aracın borcunun altına girmek yerine, ikinci el bir araç tercih ederek daha düşük bir borcun altına girmeniz sizin için daha iyi olacak.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 8 Kasım 2016 - 6:53:15

Benzer Konular

Yukarı Çık