Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Passolig Kredi Kartı Başvurusu (Passolig Beşiktaş Kartı)

Passolig, Türkiye’de oynanan 1. Lig ve Süper Lig maçlarına girebilmek için gerekli olan bir elektronik karttır. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi kanunu uyarınca uygulamaya geçirilmiştir bu elektronik kartlar. Uygulamanın başlangıç tarihi ise 2013-2014 Süper Lig sezonunda 30. haftada ve 1. Ligde 16. haftaya denk gelen 19 Nisan 2014 tarihindedir. Uygulamanın geçerliliğinin başladığı ilk maç ise Trabzonspor – Kayseri Erciyes spor arasında oynanmış maçtır ve bu maçı yaklaşık 285 Passolig kartlı sahibi seyirci izlemiştir.

Detay: Passolig Beşiktaş Kredi Kartı Başvurusu

Taraftarı oldukları takımları desteklemek amacıyla alınan bankaların sunduğu bu kartlar son senelerde son derece popüler olmuştur. 2016 yılının Mayıs ayına gelindiğinde açıklanan rakamlarda Passolig Kartı almış olan taraftarların sayısı 2.061.403 olmuştur. Kartların satış sıralamasında Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray en fazla kart satışı yapan ilk 3 kulüp arasına girmiştir.

Beşiktaş kulübünü desteklemek isteyen taraftarlar da Passolig Beşiktaş kartı sayesinde Beşiktaş’a lig mücadelesi boyunca destek verebilmektedirler ve maçları izleyebilirler. Tüm takımlar için üretimi yapılan Passolig Kartları taraftarlara özel bir şekilde hazırlanmaktadır. Üzerinizde isminizin bulunduğu kartları isterseniz fotoğraflı şekilde de çıkarttırabilmektesiniz. Passolig Kartlarının böyle bir ilgi görmesi ise bu kartların ayrıca kredi kartı olarak da kullanılabilmesidir. Bu taraftar kartlarını kullanarak maçlara dilediğiniz zamanlarda giriş yapabiliyor, internet aracılığıyla gitmek istediğiniz karşılaşmanın biletini de satın alabiliyorsunuz.

Beşiktaş takımının taraftarıysanız ve takımınızı sezon boyunca lig mücadelesinde hem desteklemek hem de futbol heyecanını canlı bir şekilde yaşamak istiyorsanız da Passolig Beşiktaş Kredi Kartı Başvurusu yapabilirsiniz. Passolig Beşiktaş Kartı başvurunuz için yapmanız gereken ilk şey Passolig’in resmi sayfasından başvuru yapmanız olacaktır. Bu başvuruda sizden kimlik bilgileriniz, adres bilgileriniz gibi kişisel bilgiler istenmektedir. İsterseniz Passolig Kartınızın fotoğraflı olmasını da başvurunuzda talep edebilirsiniz. Passolig Başvuru formunu eksiksiz bir biçimde doldurduktan sonra bir PTT şubesine gitmeniz ve Passolig başvurusu olan ücreti postaneye ödemeniz gerekmektedir. Passolig Kartlarının ücretleri kulüplere bağlı bir şekilde değişkenlik göstermektedir.

16-29 TL arası değişkenlik gösteren ücretlerde Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor Passolig Kart sahipleri için 29 TL, Fenerbahçe ve Bursaspor taraftarları için 21 TL, diğer kulüpler için ise 16 TL olarak belirlenmektedir. Bu ücret Passolig Kartının ilk çıkarılması esnasında taraftardan alınmaktadır. Bu ücrete ilaveten E-Bilet Sistemi Senelik Kullanım Ücreti olarak da kartın sahibinden yılda tek bir defa bir bedel ödemesi istenir.

Kartların bedellerinin 7,95 TL gibi bir tutarını kartı basan üretici firma alır, geriye kalan tutar ise bir gelir havuzunda toplandıktan sonra kulüplere dağıtılır. Başvuru ücretinizi PTT’ye yatırdıktan kısa bir süre sonra kartınız adresinize teslim edilecektir. Alacağınız Passolig Beşiktaş Kartı ile aynen bir kredi kartı gibi alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca bu kartınızı otobüslerde de kullanabilmeniz mümkün olmakta.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 15 Kasım 2016 - 2:45:29

Benzer Konular

Yukarı Çık