Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Parapuan Sorgulama

Parapuan sorgulama nedir, nasıl yapılır? Parapuanlar, bankaların kredi kartı ya da debit kartını kullandığınızda, alışverişinize karşılık, size sunulan bedava alış veriş hakkıdır. Bu oranlar çok yüksek olmasa bile, sık banka kredi kartı ya da banka debit kartı kullanıyorsanız, yaptığınız alış verişlerden puan kazanabilirsiniz.

Böylece, ufak miktarlarda bile olsa, alış verişlerinizi ücretsiz yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Bedava alış veriş olarak da değerlendirebilirsiniz. Her banka, kendi kartı için müşterilerine sunduğu bu puanları farklı bir isimle anmaktadır. Bonus, parapuan, maxipuan, vadaa gibi puan isimlerini sizler de duymuşsunuzdur.

Bu puanların sorgulanması da çoğunlukla birbirine benzer. Fakat en kolay yöntemi ise internet bankacılığıdır. Bilgisayaranızdan ya da tabletinizden veya akıllı cep telefonunuzdan sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Finansbank Para Puan Hesaplama

parapuan

parapuan

Parapuan sorgulama nasıl yapılır? Parapuan sorgulama için tercih edeceğiniz pek çok yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerden kısaca bahsedelim. Parapuan sorgulama için ilk başvurucağınız nokta anlaşmalı iş yerleri olacaktır. Kredi kartınızın ya da debit kartınızın bulunduğu banka ile anlaşması olan iş yerinden yapacağınız alış verişlerde isterseniz, mağaza yetkilisinin pos cihazından puan sorguluma yapmasını talep edebilirsiniz ya da alış veriş yaptıysanız, anlaşmalı bankanın pos cihazından çekim yapıldığında da slipinizin üzerinde parapuanınızı görebilirsiniz.

Fakat, alış veriş yapmaya parapuanınızı öğrenerek gidecekseniz, o zaman diğer yöntemleri tercih edebilirsiniz. Bu yöntemlerden bir tanesi de, atmlerden sorgulama yapmak olacaktır. Atmlere kredi kartınızı ya da debit kartınızı koyarak, şifreniz ile girdikten sonra, işlemler menüsünden parapuan sorgulama butonuna tıklayarak da sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Parapuan sorgulama için en çok tercih edilen, en kolay yöntem ise, internet bankacılığıdır. Bilgisayarınızdan, akıllı cep telefonunuzdan ya da tabletinizden, dilediğiniz saatte ve dilediğiniz yerde sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bankanızın ara yüzünü akıllı telefonunuza ya da tabletinize indirerek, hiç internet bankacılığının uzun güvenlik kontrolüne dahil olmadan da dilediğiniz zaman tüm bankacılık işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Parapuan Geçerli Olan Yerler

Fakat, internet bankacılığını sabit bir bilgisayar üzerinden kullanacaksanız, bu konuda güvenliğe çok dikkat etmelisiniz. Bilgisayar size ait değil ise, parolanızı kaydetmediğinden emin olun. Güvenliğinizden emin olduktan sonra da, işlemleriniz bittikten sonra, sistemden ve hesabınızdan güvenli çıkış yapmayı ihmal etmeyin.

Kategori: Finansbank
Yazar: Tarih: 16 Şubat 2016 - 7:00:15

Benzer Konular

Yukarı Çık