Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Paranın Provizyonda Beklemesi

Provizyon, bankalar ile işlem yapan kişilerin duyabileceği bir ifadedir. Genelde internet üzerinden yapılan bankacılık işlemlerinde bu durum ortaya çıkmaktadır. Paranın bankaya internet üzerinden kredi kartı veya banka kartı ile iletilmesi durumunda banka online sistemi, parayı kart üzerinden çeker. Bu süre çok kısa bir zaman içerisinde gerçekleşir. Ancak bazı durumlarda bankalarda olan yoğunluk, teknik alt yapı yetersizliği veya kredi kartı ile banka kartında meydana gelen sorun nedeniyle para, bekleyebilir.

Yani işlem alındı olarak görünse bile para çekilemez veya paranın çekilmesi hiçbir şekilde gerçekleşmez. Bu durumda paranın provizyonda beklediği bilgisi iletilir. Bazı durumlarda öğle mesaisinde yapılan havale ve eft gibi işlemlerde de para provizyonda bekleyebilir.

provizyon sorgulama

provizyon sorgulama

Kredi kartı işlemlerinin kartınıza  ait olan bir pos ile yapılmaması durumunda o pos henüz kapama mesajı göndermediği için de provizyon beklenebilir. Bununla birlikte kredi kartı limitlerinin aşılması, kredi kartında veya banka kartında yeteri kadar limit olmaması durumunda bankaların parayı alamaması provizyon uyarası vermesine neden olabilir. Bu durumda banka kartı kontrol edilmelidir.

 

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 26 Nisan 2016 - 9:44:42

Benzer Konular

Yukarı Çık