Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Para Yardımı Yapanlar

Para ihtiyacı olan kimselerin son zamanlarda artması ile birlikte kişilerin acil ihtiyaçlarına daha çabuk çözüm bulmak adına acil para yardımı kişi ve kuruluş bilgilerini paylaşıyoruz. Para yardımı yapan, maddi ve manevi olarak destekte bulunan özel ve kamu kuruluşları mevcuttur. Bunun için ilk olarak bağlı bulunulan belediyelerin il kurullarına başvuruda bulunulabilir. Bunun yanı sıra Kaymakamlık ve Sosyal Yardımlaşma Birimleri üzerine başvuruda bulunabilir. Bu başvurular, yaklaşık bir ay içerisinde denetlenmektedir. Daha sonraki aşamada bir gelir testi yapılır.

Gelir testi sürecinde görevliler başvuruda bulunan kişilerin barındıkları yeri kontrol eder. Hane halkının gelirleri ve eve giren toplam gelir hesaplanır. Bunun sonucunda nakit desteğine ihtiyaç duyan kişilere aylık olarak gıda, yiyecek ve para yardımı yapılabilir. Asgari ücret üzerinden hesaplanan bu destekler ile birlikte isteyen kişiler üç ayda bir isteyen kişiler de ayda bir nakit para alabilir. Bazı özel kurumlar da para yardımı yapabilmektedir. Büyük şehirlerde belediyeler üzerinden ulaşılabilen bu kurumlar durumu kötü olan kişilere destek sağlamaktadır. Para yardımı yapan kişiler bireysel olarak da hareket edebilmektedir. Sonraki günlerde para yardımının yerine barınma ve giyecek yardımı da alabilmektedir. Belediyelerin bu konuda çalışmaları sürmektedir.

para yardımı yapanlar

para yardımı yapanlar

Para Yardımı olarak olmasa da Banka Harici Kredi Veren Firmalar bankalardan kredi alamayanlar için bir çözüm kapısı olabilir.

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 5 Nisan 2016 - 8:15:44

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. emek dedi ki:

    Para yardımı içinde gelir belgesiz v.s bir çok belge gerekiyor. Sorunsuz direk para dağıtan kimse yok mu hepimiz mi fakiriz?

Yukarı Çık