Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Para Kazanmak için Motivasyonumuzu Nasıl Artırırız

Para kazanmak herkes için oldukça önemlidir. Bu sayede yaşam standartlarının artması ve daha iyi bir gelecek elde edilmesi söz konusu olmaktadır. Bazı kişiler devlet sektöründe hazır bir şekilde çalışma şartlarını isterken bazı kişiler de özel sektörde kariyer ve kazanç hedeflemektedir. Özel sektörde çalışan kişiler için durum devlet sektörü çalışanlarından farklıdır. Çünkü özel sektörde bireysellik önemlidir. Bireysel performans üzerinden terfi almak veya iş hayatında çevre almak özel sektör çalışanlarında söz konusudur. Bu alanda para kazanmak isteyen kişilerin farklı noktaları görebilmesi ve birtakım yeni çalışmalar ortaya koyması gerekir. Para kazanmak isteyen kişiler için en önemli unsur çalışmanın yanında motivasyondur. Çalışmak için herkesin belirli bir motivasyona sahip olması gerekir.

MOTİVE OLUN PARA BİRİKTİRİN

Para biriktirmek için motivasyon

Para biriktirmek için motivasyon

Motivasyon ile birlikte gerekli olan enerjiyi elde etmek söz konusudur. Para kazanmak isteyen kişiler aynı zamanda iyi bir kariyere de sahip olmak ister. Bunun için özverili bir şekilde çalışmak gerekir. Motivasyonu artırmanın en önemli yolu özveridir. Özveri sayesinde kişiler çalışma sonucunda elde edeceklerini düşünür. Bu sayede o anlık yapılması cazip gelen keyfi işlemlerden vazgeçer. Bunun yanı sıra tatil zamanlarından ve boş vakitlerden alan yaratarak çalışmayı ve para kazanmayı hedefler.

PARA KAZANMAK İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞIN

para kazanmak için daha çok çalış

para kazanmak için daha çok çalış

Motivasyonun artması içi ilk olarak bir hedef belirlenmelidir. Şu durum unutulmamalıdır ki hedefi olmayan bir gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez. Çalışılan iş sonucunda ve o iş süreci içerisinde elde edilecek olan hedef ve bu hedef sonucunda duyulacak haz düşünüldüğünde kişinin motivasyonu artar. Bu da aynı zamanda bir amaç ve bir istek uyandırır. Amacın olmadığı bir durumda mutsuzluk ve kaos ortamı doğmaktadır.

Motivasyon artırımında bir diğer unsur da kazanılacak olan unvan ve itibarı düşünmektir. Bu sayede kişinin egosunu tatmin etmesi ve bireysel çıkarlarını düşünmesi ön plana çıkar. İş hayatında ve para kazanmak için makam oldukça önemlidir. Şu da bilinmelidir ki para kazanılarak belirli bir kariyer sahibi olunmaktadır. Kariyer sahibi olmak için de unvan üzerinden hayal kurmak ve bu hedefi gerçekleştirmek söz konusudur.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 30 Aralık 2015 - 3:21:33

Benzer Konular

Yukarı Çık