Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Para İnsana Kaç Yaşına Kadar Lazım Olur?

Geçmişe dönüp bakacak olursak paranın ilk bulunduğu tarihten itibaren para bir çok alanda bir çok insana gereklidir. Ve bana soracak olursanız bence paranın yaşı yoktur. Çünkü para her yaşta lazım her yaşta gereklidir. Aşkın yaşı yoksa paranın da yaşı yoktur. Tabi ki de aşk ve para aynı şeyler değil ama aşk bir ihtiyaç istek para da öyle. Aslında doğduğunuz andan itibaren parayı kullanıyoruz. Annemizden doğup elimize para alıp bakkala gitmekten bahsetmiyorum. Daha bir anne karnındayken bile bizim için bir yığın para harcanıyor.

para arayan adam

para arayan adam

Daha dünyaya gelmeden bir çok masrafımız bulunuyor. Doktora gitmek zorunda olan bir anne, kıyafet alması gereken bir aile.. Büyüdük ve okula başladık paranın en çok lazım olduğu dönemler. Okul masrafları yeni ihtiyaçlar ıvır zıvırlar ile ailemizin para kazanması gerektiği en zor dönemlerden bir tanesidir. Okul bitti ve biz iş hayatına başlayıp para kazanmaya başladık. Para yine çok lazım bir ev alma hayali araba alma hayali ve evlenmek.

krediyi iptal etme çabası

para kazanma çabası dil döküyor..

Evet! Evlenmek deyince bir duracaksınız. En çok para lazım olduğu bilinen hayatın bir alanıdır bu bence. Aslında gerekli gereksiz bir çok şey alarak para harcarız. Çeyiz alışverişleri ev mobilya alışverişleri her şeyi anlıyorum da bir çeyiz sandığı alsak ne olacak almasak ne. Düşününce aldığıma pişman olduğum o kadar çok şey var ki gereksiz ve bir yığın para…

Evlendiniz ve çocuğunuz oldu işte kısır döngü para bu sefer en çok size lazım. Evet evet bitmiyor görüyorsunuz. Yaşlandınız belki öleceğinizi söyleyen bir doktora rastladınız. Para artık lazım değil midir? Hayır en çok da burada lazım çeşitli tedavi masrafları çeşitli ilaçlar ve parayı mezara mı götüreceğim lafı ile başlayan cümleler ile harcamanın dibine vurmak.

Gün geldi çattı öldünüz. Allah geçinden versin. Acil para lazım değil mi? Yine lazım size bir kefen mezar taşı vs. İşte bu kadar mezara girene kadar para bir insana lazımdır. Tabi ki aşkta….

Kategori: Genel, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 10 Ocak 2016 - 12:08:24

Benzer Konular

Yukarı Çık