Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ortakla Konut Kredisi Kullanılır Mı?

Ortakla konut kredisi kullanılır mı? Evet, ortakla konut kredisi kullanılabilir. Fakat, konut kredilerinde ortaklık biraz daha farklıdır. Bankalardan normal kredi aldığınız zaman, size kefil olan kişi, sadece borçtan sorumlu olur. Konut kredisinde ise durum bu durumdan daha farklıdır. Kefiliniz sadece borcunuza değil, aldığınız konuta da ortak olacaktır.

Ortakla konut kredisi kullanılır mı? Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi ortakla konut kredisi kullanabilirsiniz. Bazen, kazancınız her ne kadar çok yüksek olsa, kredilerinizi kullanabilecek düzeyde olsa da, bunu belgelendirmek de zorlanabileceğiniz durumlar olabilir ya da kazancınız bir ev kredisini ödemeyi karşılayamayabilir. Bu gibi durumlarda da, size kefil olarak, belir beyanını bankaya sunabilecek olan kişilerle, ortak kredi çekebilir ve dilediğiniz eve sahip olabilirsiniz. Dilerseniz, bankalara teminat göstererek de konut kredisi alma şansınız bulunur. Hatta bu teminat başka birinin adına da olabilir.

Mülk sahibi, bu durumda da size tapusu ile kefil olacaktır. Konut kredisi ve konut kredisi alabilme koşulları ile ilgili banka şubelerine bireysel başvurular yapabilirsiniz.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 7 Mayıs 2016 - 8:33:06

Benzer Konular

Yukarı Çık