Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Öğrenim Kredisi Borcu Evlenince Silinir Mi?

Öğrenim kredisi borcu evlenince silinir mi? merak edenler için: Üniversite okumak zamanında kendimiz şimdi ise çocuklarımız için en çok istediğimiz şeylerden biridir. Üniversiteye girmek ve oranın havasını solumak herkese çok ama çok iyi gelir ve insan birden olgunlaşır. Ülkemizde son zamanlarda oldukça yaygınlaştı ve bir sürü yeni üniversite açıldı. Ancak puanlar gereği öğrenciler kendi yaşadıkları şehirde bulunan üniversiteyi kazanamazlar kimileri de  okulun eğitimine ve bölüme göre karar verip ona göre şehir dışında okur.

Ancak bu şehir dışında okumak maddi anlamda aileyi  sarsar. Harcı, kitapları, kalacak yeri derken işin boyutu özel üniversite parasına neredeyse ulaşır. Durum böyle olunca öğrenim kredisi almak mantıklı gelir. Öğrenim süresi boyunca belli koşullar karşılığında bu krediden faydalanabiliyorsunuz.  Devlet tarafından zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan kredidir.

Öğrenim bitene kadar bu krediden faydalanabiliyorsunuz. 2013 yılında öğrenim kredisi borcu olan evlenen öğrencilerin bu borcunun silineceği duyurulmuştu. Üstelik bu kredi borcu silineceği gibi bazı haklarda tanınmıştı. Ancak bununla ilgili yapılan açıklama sadece bu aşamada kaldı ve bu 3 yıl içerisinde herhangi bir gelişme yaşanmadı.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 30 Nisan 2016 - 7:59:31

Benzer Konular

Yukarı Çık