Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Öğrenciyim Hangi Kredi Kartını Almalıyım?

Kredi Kartı günümüzde her bireyin olduğu gibi öğrencilerinde sahip olmak istediği ve ihtiyaç olarak gördüğü bir banka ürünüdür. Kredi kartı doğru kullanıldığında ve doğru tercih edildiğinde pek çok faydası olmaktadır. Gerek internet alış verişlerinde gerekse taksitli alış verişlerde kullanıcıya fayda sağlamaktadır. Fakat bu konuda da dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.
Başta öğrenci olduğunuz için Kredi kartı kullandığınızda geri ödemelerini yapabilecek ekonomik gelire sahip misiniz onu göz önünde bulundurun. Bankaların Kredi Kartlarını araştırmalı, Kredi Kartı hizmetleri nasıl, Kredi Kartı oranları size uygun mu bütün bunlara bakmanız gerekir. Aylık gelirinizi göz önünde bulundurmalı ve ona göre limiti çok yüksek kartlar tercih etmemelisiniz.

Lise Öğrencisine Kredi Kartı Veren Banka

öğrenci
Öğrenci olduğunuz için faiz oranlarının düşük olduğu, çok sayıda markayla anlaşmalı, taksit imkanları olan, size kullandıkça ödül verebilen, alış veriş faizlerinin, gecikme faizinin ve nakit avans çekim faizinin düşük olduğu bankaların Kredi Kartlarını tercih etmek daha doğru olacaktır.
Bütün bankaların kartları bi anlamda farklılık göstermektedir. Mesela; taksit yapmayan Kredi Kartından ödemeyi bir kaç ay öteleyen kartlara kadar pek çok çeşidi vardır. Kredi Kartını kullanacak öğrenciler eğitim amaçlı harcamalar yaptığında fazladan puan veren Kredi Kartlarını tercih etmelidirler. Bütün bunları göz önünde bulundurduğunuz ve ona göre Kredi kartı seçiminde bulunduğunuz taktirde kendiniz adına en doğru kararı verebilirsiniz.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 22 Ocak 2016 - 7:36:39

Benzer Konular

Yukarı Çık