Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2017 Eğitim Kredisi

Kişiler öğrenci olsun ya da olmasın acil paraya ihtiyaç duyabilmektedirler. Böyle bir durumda acil bir şekilde nakit paraya ihtiyaç duyabilmektedirler. Bu nedenle kredi veren bankaların çok iyi bilinmesi gerekmektedir. Çünkü bazı bankalar kefilsiz, şartsız, gelir belgesiz, sıfır veya düşük faizli kredi verebilmektedir. Burada önemli olan konu en kolay bir şekilde kredi veren bankalar hakkında bilgi sahibi olmaktır. Çalışanların kredi başvurularının kabul edilme ihtimali yüksek olsa da kimi zaman öğrenci başvuruları da kabul edilmektedir. Öğrenci olanların kredi için kredi notları çok önemlidir. Ancak bazı bankalar kredi notlarına bakmadan da kredi verebilmektedirler. Bankalar günümüzde kazançlarını arttırmak için çeşitli kampanyalar ile kişilere kredi imkanları sunmaktadırlar.

İlgili: Öğrenciye Kredi Çıkar Mı?

Bundan 10 sene önce kredi çekmek oldukça zor bir durumken şimdi internet ve cep telefonundan verilen bir talimat ile kredi ile ilgili çok kısa sürede cevap alınabilmektedir. Televizyonları açtığımızda birçok bankanın kredi konusundaki reklamlarını görmekteyiz. Onun için öğrenciler asla umutsuz olmamalı. Öğrenci oldukları için kredi çekemeyecekleri diye bir yasaklama söz konusu değillerdir. Çünkü insanlar hayatlarının belli bir döneminde işsiz kalabilirler ancak bu hayat boyu işsiz olacakları anlamına gelmemektedir. Artık hemen hemen her banka öğrencilere kredi kartı vermektedir. Ayrıca bu kartların limiti en az 500 ile 1000 TL arasında değişmektedir. Aynı zamanda çalışan öğrencilerde mevcut ve birde aile destekleri de olduğundan bankaların öğrencilere kredi vermemesi gibi bir neden ortada olmamaktadır.

Burada önemli olan nokta hangi bankanın kredi verip vermeyeceğidir. Çünkü her bankanın kredi faiz oranı birbirinden farklıdır. Bazı bankalar hemen kredi verirken bazı bankalarda haftalarca bekletmektedir.

Öğrenciye kredi veren bankalar eğitim kredisi adı altında öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Öğrenci kredisi verilen bu kredi türü ile öğrencilerin durumları göz önüne alınarak kolaylaştırılan şartlarda kredi verilmektedir. Bankalar kredi başvurusu yaparken müşteriden çeşitli belgeler isteyebilir. Bu durum hemen hemen her banka için geçerlidir. Bu belgelere örnek verilecek olursa kira belgesi, emekli belgesi, faiz belgesi ya da çiftçi belgesi gibi belgeler istenebilmektedir. Bu belgeler genellikle bireysel, konut, tüketici, ihtiyaç, eğitim, araba, ev ve tatil gibi kredilerde istenebilmektedir. Her banka istememektedir ancak bazı bankalar bu belgeleri isteyebilmektedir. Bankaların internet sitelerine girilerek TC kimlik numaraları girilmek koşulu ile kredi başvurusu yapılabilmektedir. Ayrıca telefon sms özelliği ile de kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Kredi veren bankalar arasında Odeabank öğrencilere kredi verme konusunda oldukça büyük kampanyalar yapmıştır. Bu sayede öğrenciler temel ihtiyaçlarını almış oldukları kredi ile tedarik etmişlerdir. Yine Ziraat Bankası ders çalışmak sizden kredi bizden sloganı ile öğrencileri rahatlatan kredi imkanı ile öğrencilerin yüzünü güldürmüştür. Öğrencilere kredi veren bankalar öğrenci kredisi ile birçok öğrencinin sıkıntılarını gidermiştir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 22 Kasım 2016 - 11:15:43

Benzer Konular

Yukarı Çık