Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Öğrenci kredisi veren bankalar

Öğrenci kredisi veren bankalarda genellikle bu kredi eğitim kredisi olarak adlandırılıyor. Yani öğrenciler destek almak istediğinde bankalarda eğitim kredisi olup olmadığını araştırabilirler. Bu maalesef bugün çok fazla yaygın değil ve her banka tarafından da çok fazla sayıda verilmiyor. Verilen bankalarda kredi oranları belli ve verilecek tutarlar öyle çok yüksek ücretler değil.

öğrenci kredisi

Öğrenci kredisi veren bankaların ilk sırasında Denizbank olduğunu görüyoruz. Bazı evrakları istedikten sonra başvuruyu değerlendiren banka en fazla 36 ay vade yapabiliyor. Bu evraklarda öğrendi olduğunuzu göstereceğiniz evrağınızın mutlaka olması gerektiğini unutmayınız.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Bankalar öğrenciler için özel kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyaların en önemli özelliği öğrencilere ve velilere verilebilmesidir. Öğrenciler bu krediler ile birlikte yurt içinde ve yurt dışında eğitim masraflarını karşılayabilmektedir. Masrafların genel olarak bütün ihtiyaçları kapsaması için öğrenci kredilerinin miktarı geniş tutulabilmektedir. Öğrenciler lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora eğitimleri için gerekli olan bütün masraflarını bu krediler ile sağlayarak hayallerindeki okullarda okuma şansına sahip olabilmektedir.

öğrenciye kredi veren bankalar

öğrenciye kredi veren bankalar

Bununla birlikte eğitim süreçleri boyunca gerekli olan araç ve gereçlerin karşılanabilmesi için krediler alınabilmektedir. Bu kredilerin ödeme planları, faiz oranları ve vade seçenekleri bankalara göre değişebilmektedir. Genelde 5.000 TL’ye kadar verilebilen bankalar her zaman sabit bir gelir istemektedir. Bu belgenin sağlanması durumunda öğrencilere kredi verilebilmektedir.

Öğrenciye kredi çıkar mı? Öğrencilerin genel olarak belli bir maaşının olmaması nedeniyle genelde bu kredileri veliler almaktadır. Veli kredileri ile birlikte genel olarak maaşlar üzerinden kredi alınabilmektedir. Kredilerin alınabilmesi için öğrencilerin öğrenci belgesi ve diğer şekillerdeki belgeler bankalara teslim edilmelidir. Yapılan değerlendirme sonucunda kısa bir süre içerisinde kişilere dönüş yapılmaktadır. Ülkemizdeki öğrenci sayısının fazla olması bankalara bu kredilerin verilme ihtiyacını artırmıştır. Bankaların içeriğindeki bu ürünler kredilerin genel özelliklerini göstermektedir. Kredilerin içerisinde bulunan her türlü ürün özel olarak işlenmektedir.

Öğrenciler için En Avantajlı Kredi Hangisi?

Daha sonra veren bankalardan biri de Yapı Kredi bankası. Bu banka da toplamda eğitim masraflarınız için 50 bin lira kredi vereceğini ve bunu 36 ay yapabileceğini aktarıyor. Elbette herkesin birçok hizmetleri ile yararlandığı Ziraat bankası da öğrencilere kredi vermeye hazır. Her bankanın verdiği miktarlar ve vade oranları farklıdır. Genelde aynı evraklar istenir ve kişi öğrenci olduğunu mutlaka kanıtlamalıdır. Peki, ne farkı var diyebilirsiniz? Öğrendi çalışmadığı için bir gelir belgesi sunmak zorunda kalmaz ve kredisini çekebilir. Aksi halde bir ihtiyaç kredisi almasının imkânı bile yoktur.

Sizler yine de temkinli olup çok fazla kredi çekmeyiniz. Hem okul hem de çalışarak bu tutarı ödemek zor olabilir. Ayrıca birçok bankanın kefil istediğini de unutmayınız ve önlemlerinizi buna orantılı olarak ayarlayınız.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 3 Ocak 2016 - 11:53:19

Benzer Konular

Yukarı Çık